Reklama

Bose Lifestyle: 5.1 kanálový zvuk, za tisícky eur!

Imrich Maťo

Bose uvedie aj na slovenský trh novú sériu pekne drahých systémov domáceho kina Lifestyle V-Class a T-Class. Okrem špičkového zvuku ponúknu aj technológiu Bose Unify. O čo ide?

Bose Lifestyle s iPhone

Výrobcu, ktorý sa postará o váš špičkový zvukový zážitok, netreba snáď bližšie predstavovať. Tentokrát Bose aj na Slovensko prinesie novú sériu domácich kín Bose Lifestyle (v predaji od 14. júna 2010). Ak nemáte vo vrecku niekoľko tisíc eur, ani radšej nečítajte ďalej, alebo… chcete vedieť, za čo by ste zaplatili 1 999 až 4 999 eur? Ceny jednotlivých modelov nájdete tu.

Prvoradý je špičkový zvuk

Nové systémy Bose Lifestyle V35, V25, T20 a T10 obsahujú exkluzívne audio
technológie Bose, vďaka čomu prinášajú živý, priestorový zvuk ako v kine pomocou piatich malých reproduktorov a ukrytého modulu Acoustimass. Kalibračná zvuková technológia Bose ADAPTiQ analyzuje a upravuje zvuk tak, aby zohľadnila veľkosť, tvar a vybavenie akejkoľvek miestnosti. Umiestňovanie Bose reproduktorov je tak jednoduchšie. Drahšie systémy Lifestyle V-Class obsahujú reproduktory typu Jewel Cube alebo Direct/Reflecting, zabudovaný AM/FM rádioprijímač, dokovaciu stanicu pre iPod a univerzálny diaľkový ovládač s dvojriadkovým displejom zobrazujúcim práve prehrávanú skladbu alebo názov rozhlasovej stanice. Dostupnejšie systémy Lifestyle T-Class zase obsahujú reproduktory typu Direct/Reflecting alebo Virtually Invisible a univerzálny diaľkový ovládač, chýba im rádio.

Bose Lifestyle V35
Bose Lifestyle V35

Základom systémov je ovládacia konzola, cez ktorú sa pripájajú zdroje signálu a automaticky dokážu prevzorkovať videosignál na najvyššie možné rozlíšenie pripojeného televízora. Limitom je však rozlíšenie signálu 1080p pripojeného cez rozhranie HDMI. Ak ste teda čakali minimálne zabudovanú Blu-ray mechaniku, možno budete sklamaní. Výrobca to obhajuje tým, že takto môžete mať dokonalý zvuk pri akýchkoľvek pripojených zariadeniach a nebudú vás trápiť prichádzajúce nové technológie, ktoré by prípadne systém neobsahoval. Čo by mne osobne prekážalo je to, že cez vstavaný USB port na prednej strane prehráte len fotografie, žiadne hudobné súbory či videá… i keď rozmýšľam, prehrávanie MP3-ky by bolo asi poriadnym týraním systému.

Bose Lifestyle T20
Bose Lifestyle T20

Bose Unify

Čím sa však nové Bose domáce systémy chvália je unikátna technológia Bose Unify, vďaka ktorej by ste nemali mať problém jednoducho pripojiť k systému akékoľvek zariadenie. Dokonca špeciálny sprievodca vás na obrazovke televízora prevedie pripojením zariadení i graficky a naučí tieto zariadenia jednoducho ovládať aj dodávaným diaľkovým ovládačom systému. Systém Lifestyle dokonca odporučí zodpovedajúci kábel, inteligentné vstupy detegujú, či je pripojenie správne alebo nesprávne a systém napokon potvrdí úspešnosť zapojenia. Na rozdiel od konvenčných metód programovania, v tomto prípade by nemalo byť nutné postupovať známym systémom pokus – omyl a ani zadávať žiadne kódy. Jednoducho bude stačiť namieriť diaľkový ovládač iného zariadenia na konzolu systému Lifestyle a postupovať podľa spomenutých jasných pokynov na obrazovke.

Bose Lifestyle konektory

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.