Reklama

Bose Lifestyle 135: Zvuk v tých správnych rukách

Drahomír Piok

Zdá sa, že zapratávať izbu reproduktormi a všade „ťahať“ káble už nie je in. Stačí len umiestniť „plochý hranol“ pod váš televízor a spojiť ho s televíziou jediným káblom. Prebehne automatická kalibrácia zvuku na miesto, ktoré si sám určíte a hurá vychutnávať 5.1 kanálový zvuk bez ďalšieho čakania.

Bose Lifestyle 135

Bose Lifestyle 135

Dvojica produktov jeden soundbar

Spoločnosť Bose síce predstavila produkty dve, no soundbar a subwoofer ostávajú nemenné. Bose CineMate 1 SR je základná sada soundbaru, subwoofera a diaľkového ovládania. Model Lifestyle 135 ponúka okrem spomínaného soundbaru a basového reproduktora aj iPhone dok a špeciálnu konzolu s množstvom vstupov a výstupov. Dizajn oproti konkurencii ničím nevyniká, no klamal by som, ak by som tvrdil, že sa mi nepáči. Sympatické ostré línie dávajú Bose nádych luxusu. Ako je zvykom, tento výrobca neupresňuje technické špecifikácie o výkone, frekvenčnom spektre či impedancii . Známe je len to, že v soundbare je umiestnená pätica reproduktorov. Trojica v strede a zvyšné dva po stranách. Soundbar môžete umiestniť na stenu v 90°uhle alebo ho nechať položený pod televízorom. Sám vie v akej polohe sa nachádza a dokáže podľa toho prispôsobiť zvuk. So subwooferom je spojený bezdrôtovo.

Bose Lifestyle 135

Bose Lifestyle 135

Jednoduchá a presná kalibrácia

Kalibrácia zvuku na každú jednu miestnosť zvlášť prebieha pomocou systému ADAPTiQ. Jednoducho si nasadíte špeciálny headset s prijímačom, ktorý vysiela spätnú väzbu do soudbaru a posadíte sa na vašu sedačku. Po chvíli je kalibrácia dokončená a vy si môžete pohodlne užívať film či hudbu v priestorom zvuku. V prémiovom balíku Lifestyle 135, kde získate konzolu spolu s iOS dockom dokážete pripojiť k audio systému široké spektrum rôznych zariadení. V tomto prípade nejde o nový výrobok. Konzola bola použitá napríklad aj pri audio systéme Bose Lifestyle 5.1. Tak isto disponuje službou Bose Unify, ktorá s vašou pomocou „spojazdní“ takmer akékoľvek pripojené zariadenie. Oba audio zostavy sú už v predaji. Menšia súprava Bose CineMate 1 SR stojí v prepočte 1 100 € a vybavenejšiu Bose Lifestyle 135 získate približne za 1 850 €.

Bose CineMate 1 SR

Bose CineMate 1 SR

Foto: Bose

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.