Reklama

Bosch eStroller - elektrifikácia zasiahla už aj detské kočíky

Zdroj | Bosch
Stanislav Vinc
Zdroj | Bosch
Zdroj | Bosch

Na elektrických tátošoch sa nebudú voziť už iba rodičia, ale aj ich ratolesti. Bosch predstavil eStroller System, vďaka ktorému sa v priebehu najbližších rokoch objavia na trhu prvé detské kočíky s elektrickým pohonom kolies.

Po elektromobiloch, elektrobusoch, elektrických kolobežkách a bicykloch podľahli elektrifikácii už aj detské kočíky. Zdanlivo bizarný nápad však má svoje opodstatnenie najmä vo zvýšení bezpečnosti a pohodlia detí i rodičov.

Ako už asi tušíte, elektrický pohon v kočíku bude slúžiť najmä na uľahčenie jeho tlačenia v ťažkom a kopcovitom teréne. Kočík však pomôže rodičom aj pri ceste z kopca automatickým brzdením, čím zároveň zamedzí možnosti nehody.

Pozrite si

Blacksmith B3 – štýlový elektrický skúter, ktorý chce konkurovať Vespe

Inteligentný softvér sa postará aj o automatické zabrzdenie v prípade, že rodič stratí nad kočíkom kontrolu, alebo sa kočík pohne z miesta bez jeho vedomia. V spojení s mobilnou aplikáciou môže rodič dostať upozornenie na to, keď by sa náhodou niekto pokúsil elektrický kočík ukradnúť.

Súčasťou systému eStroller je aj USB port pre nabitie smartfónu. Samotný kočík využíva 18V batériu, akú využíva Bosch aj vo svojich ďalších výrobkoch, primárne v elektrickom náradí. Ak by ste teda kočík pred prechádzkou zabudli nabiť, stačí doň vložiť batériu z vŕtačky.

Zdroj | Bosch

Kočík však bude samozrejme fungovať aj bez elektrického pohonu. Vzhľadom na váhu pohonu a batérie však bude jeho tlačenie oproti bežnému kočíku o niečo náročnejšie.

Ak už ste začali pri čítaní tohto článku vyberať kreditnú kartu, zatiaľ ju odložte. Bosch sa totiž do výroby detských kočíkov príliš nehrnie. Rovnako ako v prípade elektrických bicyklov, svoju technológiu poskytne ďalším výrobcom, ktorí ju musia implementovať do svojich pripravovaných modelov. Prvou takouto spoločnosťou sa má stať Emmaljunga, ktorá má priniesť na trh elektrický detský kočík s pohonom od spoločnosti Bosch už v roku 2020.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.