Bolt doručí potraviny do 15 minút, jeho Bolt Market má byť na Slovensku!

ZDROJ | Bolt

Estónskej spoločnosti Bolt, ktorú u nás poznáme hlavne vďaka zdieľaným jazdám, kolobežkám a možnosti objednania jedla, získala ďalších 600 000 000 € v ďalšom kole financovania. Obrovskú investíciu chce Bolt využiť na spustenie Bolt Market, rozvoz potravín do 15 minút.

ZDROJ | Bolt

Bolt chce vytvoriť akúsi superaplikáciu, v ktorej človek (hlavne v mestách) nájde všetko, čo potrebuje. Či už sa bude potrebovať niekam odviezť autom, alebo mu postačí kolobežka, využiť ale môže aj donášku hotových jedál až k dverám od najrôznejších podnikov. Po novom bude možné cez appku Bolt si objednať aj potraviny.

Obrovskou výhodou Bolt Market ale nebude len výber potravín, ale aj rýchlosť doručenia – 15 minút. Bolt to chce dosiahnuť vďaka tomu, že už dnes vie pomerne rýchlo doručovať hotové jedla cez Bolt Food.

ZDROJ | Bolt

Práve na to má slúžiť obrovská investícia vo výške 600 miliónov eur, ktorú Bolt získalo od nových investorov, vrátane spoločnosti Sequoia, Tekne a Ghisallo, ale aj od existujúcich investorov Boltu, ktorými sú G Squared, D1 Capital a Naya. Celková hodnota spoločnosti tak narástla na 4 miliardy eur.

„Bolt redefinuje mestskú dopravu vo veľkej časti sveta. Markus je nadšený zakladateľ, ktorý vybudoval z pohľadu nastavenia procesov vynikajúce podnikanie pokrývajúce Európu a Afriku, a kultúru riadenú misiou, ktorá tvorí základ trvalej spoločnosti. Bolt pomáha zákazníkom, mestám a životnému prostrediu. Sme radi, že s nimi môžeme spolupracovať,“ povedal Andrew Reed, partner spoločnosti Sequoia.

ZDROJ | Bolt

„Poslaním spoločnosti Bolt je urobiť mestské cestovanie dostupným a udržateľným. Budujeme budúcnosť, v ktorej ľudia nie sú nútení kupovať autá, ktoré zahlcujú dopravu a spôsobujú znečistenie, ale budú využívať dopravu na požiadanie, keď to budú skutočne potrebovať,“ hovorí Markus Villig, generálny riaditeľ Bolt.

Okrem základnej služby v podobe taxi služby ponúka Bolt službu zdieľania automobilov Bolt Drive (u nás zatiaľ nedostupná) a zdieľanie elektrických kolobežiek a bicyklov (ani bicykle u nás nie sú ešte dostupné). Medzi doručovacie služby spoločnosti patrí Bolt Food, ktorá umožňuje zákazníkom objednávať si jedlo v reštauráciách. Bolt aj vďaka koronakríze extrémne narástol, spoločnosť sa celosvetovo rozrástla na 75 miliónov zákazníkov. K nim pribudnú čoskoro i ďalší, ktorí budú môcť využívať Bolt Market. 

ZDROJ | Bolt

Bolt sa oficiálne vyjadril, že Bolt Market spustí v najbližších mesiacoch v 10 európskych krajinách, no celkom presne ich nešpecifikoval. Medzi nadchádzajúce trhy má patriť Pobaltie, krajiny strednej Európy, Švédsko, Portugalsko, Chorvátsko a Rumunsko. 

Ak však Pobaltie tvoria 3 krajiny, kde Bolt pôsobí – Estónsko, Lotyšsko a Litva, k tomu pripočítame Švédsko, Portugalsko, Chorvátsko a Rumunsko, dostávame sa k číslu 7. Do strednej Európy však každý zaraďuje iné krajiny. Bolt pôsobí napríklad v Rakúsku, Česku, Maďarsku, Poľsku a Slovensku. To je však 5 krajín, pričom do desiatky krajín, kam chce Bolt Market prísť, ostali iba tri miesta.

Na druhej strane, ak sa pozrieme, v koľkých mestách v daných krajinách strednej Európy Bolt pôsobí, vyhráva Poľsko, Česko a Slovesnko. Navyše aj na Slovensku už dlhodobo a pomerne úspešne funguje služba Bolt Food, ktorá má byť základom pre Bolt Market. S najväčšou pravdepodobnosťou tak Bolt Market bude aj na Slovensku.

Aktualizované: Bolt nám oficiálne potvrdil, že Bolt Market bude aj na Slovensku: „Medzi prvými trhmi, na ktorých Bolt spustí službu Bolt Market, bude aj Slovensko. V súčasnosti sa na to pripravujeme, okrem iného hľadáme profesionálov do nového tímu,“ povedala pre TECHBOX Soňa Mesiariková, Country Manažérka pre Bolt Food na Slovensku.

ZDROJ | Bolt

 

ZdrojBolt

Komentáre k článku