Bollinger Motors B2 – elektrický pick-up má mladšieho súrodenca

ZDROJ | Bollinger Motors

New Yorský startup Bollinger Motors, ktorý stojí za úžitkovým elektromobilom B1, predstavil jeho druhú generáciu, ktorá ponúkne viac nákladného priestoru.

ZDROJ | Bollinger Motors

Nový model B2 je postavený na rovnakej platforme ako jeho predchodca, takže je napájaný 120-kWh batériami, ktoré poskytujú dojazd až 321 kilometrov. Rýchla DC nabíjačka nabije batériu do plna za 75 minút, na nabíjačke 2. úrovne to bude trvať 10 hodín. Elektromobil poháňajú dva elektromotory s kombinovaným výkonom 520 koní, ktoré ho dokážu zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej než 7 sekúnd.

ZDROJ | Bollinger Motors

Nákladný priestor je tentokrát 124 centimetrov široký a 175 centimetrov dlhý. Bollinger Motors B2 má stanovenú celkovú hmotnosť na 4 535 kilogramov s ťažnou kapacitou 2 267 kilogramov. Do nákladného priestoru sa teda podľa slov spoločnosti vojde 72 preglejok.

ZDROJ | Bollinger Motors

Spoločnosť zapracovala do vývoja B2 všetky znalosti, ktoré získala pri vývoji prvého modelu, no vo výrobe ešte nie je ani prvý model. B1 si predobjednalo 20-tisíc záujemcov, ktorí by zaňho mali zaplatiť celkovo 60-tisíc dolárov. Nový model B2 sa teda dostane do predaja najskôr v roku 2020, pričom bližšie detaily o jeho cene a špecifikáciách dostaneme budúci rok.

ZdrojAutoBlog

Komentáre k článku