Reklama

BMW X1 2023 vs 2016 - Zainvestovať do novej či ušetriť na staršej? | VIDEO

Tomáš Šmidák

Pokiaľ hľadáte kompaktné rodinné SUV z prémiového segmentu, pravdepodobne je vo vašom hľadáčiku aj BMW X1.

Nová v poradí už tretia generácia žne slová chvály od používateľov, ale aj novinárov. Podľa mnohých z nich je novinka takmer po všetkých stránkach lepšia ako pôvodná generácia, dokonca patrí k tomu najlepšiemu, čo si v segmente kompaktných SUV môžete dnes dopriať.

Náš kolega Roman je majiteľom prechádzajúcej generácie už 6 rokov. Testovanie novinky tak logicky padlo na neho, nakoľko vedel oba modely priamo porovnať. Už dlhšie uvažoval nad kúpou novej X1-ky, tú si objednal ešte minulý rok bez toho, aby si ju poriadne vyskúšal. Potvrdil týždenný test, že to rozhodnutie bolo správne?

Obsah pokračuje pod reklamou

Vzhľadovo sa nová generácia výrazne odlíšila od svojho predchodcu. Dizajn predných obličiek nadväzuje na aktuálne modely BMW, no na rozdiel od nich nepôsobia disproporčne k zvyšku auta. Sú však väčšie, agresívnejšie a celý zovňajšok, vrátane bočného profilu a zadnej časti, nabral na športovosti.

Ešte väčšie zmeny sa však udiali v interiéri, ktorý sa v dobrom aj zlom slovazmysle posunul do 21. storočia. Fyzické tlačidlá nahradili displeje, páku prevodovky len malý prepínač a azda najväčšou zmenou je absencia ovládača iDrive, ktorý si Roman vo svojom aute mimoriadne obľúbil. Dá sa to aj bez neho?

Náladu mu však zdvihla jazda, ktorá svojou kvalitou jednodznačne predbehla predošlú generáciu, a to nielen z hľadiska komfortu. Výrazným vylepšením prešli aj asistenčné systémy, ktorých kvalita sa podľa Romanových slov rovná tej, ktorú zažil pri modeli Mercedes-Benz triedy S.

Ako sa autá líšia veľkosťou a praktickosťou? Prečo BMW odstránilo systém iDrive? Hrá lepšie Harman Kardon v prechádzajúcej alebo aktuálnej generácií? Toto všetko a ešte viac sa dozviete v našom novom videu na kanáli TECHBOX.sk:

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.