Reklama

BMW Skytop Concept - prvý koncept, ktorý uvidíme na cestách?

Zdroj | BMW
Michal Sobek
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

Automobilka BMW v posledných rokoch ukazuje čoraz dizajnovo odvážnejšie kúsky. Jedným z nich je aj koncept BMW Skytop Concept. Nie je to však všetko, v obmedzenom množstve by sme ho mali čoskoro vidieť jaj na cestách.

BMW Concept Skytop predstavuje skutočne jedinečný a exotický dizajn v tradícii Concorso d‘ Eleganza Villa d‘ Este,” hovorí Adrian van Hooydonk, riaditeľ divízie BMW Group Design. „Ponúka kombináciu jazdnej dynamiky a elegancie na najvyššej úrovni, porovnateľnú so svojimi historickými predchodcami, akými boli modely BMW Z8, alebo BMW 503.
Obsah pokračuje pod reklamou

Ide o dvojdverový kabriolet, ktorý pôsobí športovo, ale zároveň elegantne. Jeho línie zároveň mierne pripomínajú jachtu, čo má byť symbolom prestížnosti a prémiovosti.

Zboku sa na dverách nenachádzajú žiadne kľučky, je to určite aj kvôli dôrazu na aerodynamickosť. Čo sa týka strechy, tak tá je dvojdielna a inštaluje sa ručne. Jej farba ladí s interiérom.

Zdroj | BMW

Aj keď BMW v poslednom čase kladie dôraz na elektromobilitu, pod kapotou BMW Skytop Concept sa nachádza poctivý 8-valvový motor s objemom 4,4-litra. Ten sme mohli nájsť už v BMW 8 Competition. Celkový výkon je 617 konských síl, avšak výrobca nezverejnil jeho ďalšie parametre ako zrýchlenie alebo spotreba.

Interiér na prvý pohľad pripomína ten z modelu BMW radu 8. Vidíme tu teda jeden centrálny dotykový displej a ďalší displej sa nachádza pred vodičom, pričom k dispozícii by mal byť aj head-up displej.

Zdroj | BMW

Nechýba ani fyzický panel na ovládanie klimatizácie a ďalšie fyzické tlačidlá spolu s voličom automatickej prevodovky a typickým kruhovým ovládačom infotainmentu iDrive sa nachádzajú v priestore medzi vodičom a spolujazdcom.

Van Hooydonk, hlavný dizajnér spoločnosti, uviedol, že by mohlo byť vyrobených 20 až 25 exemplárov tohto vozidla. Tým pádom by sme sa elegantného konceptu dočkali priamo na cestách. Prvé kusy by vzišli z linky niekedy v roku 2026. Zatiaľ nebola zverejnená cena, ale každému je jasné, že to nebude lacná záležitosť.

Zdroj | BMW
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.