Reklama

BMW prichádza s modernizovaným radom X5 a X6

Zdroj | BMW
Igor Neštrák
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

Mníchovská automobilka BMW svetu prináša rozsiahlu modernizáciu radov X5 a X6, ktoré patria k tradičným predstaviteľom segmentu Sport Activity Vehicle (SAV) a Sports Activity Coupé (SAC). Okrem vynovených spaľovacích verzií výrobca prichádza s najnovšou generáciou plug-in hybridného systému.

Modernizovaná dvojica sa bude naďalej vyrábať v závode BMW Group Spartanburg v USA, kde sa nachádza kompetenčné centrum pre modelový rad BMW X. K prvým zákazníkom sa modernizované BMW X5 a BMW X6 dostane v apríli 2023.

Aktualizovaný dizajn BMW X5 zahŕňa novo navrhnuté vetracie otvory v predných bočných paneloch a štandardné obloženie exteriéru saténovým hliníkom a strešné lyžiny zo saténového hliníka. Tvar písmena L známy z iných modelov BMW sa odráža horizontálne a vytvára konzistentne osvetlený motív X v zadných svetlách.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | BMW

Interiér nového BMW X5 a BMW X6 sa nesie v duchu digitálnej technológie tvorenej 12,3 palcovým informačným displejom za volantom a stredovým displejom s uhlopriečkou 14,9 palca, ktoré sú umiestnené za jednou sklenenou plochou.  Komfortné sedadlá pre vodiča a spolujazdca je možné objednať ako alternatívu k štandardným športovým sedadlám s povrchom Sensafin. 

Výraznou modernizáciou prešiel aj pohonný systém pre plug-in hybridný variant SAV a aktualizovaný model nesie označenie BMW X5 xDrive50e. Šesťvalcový zážihový radový motor spolu s elektromotorom ponúka  systémový výkon 360 kW/490 koní. Výkon benzínového motora je 230 kW/313 k, kompaktný elektromotor integrovaný do osemstupňovej prevodovky Steptronic Sport produkuje menovitý výkon 145 kW/197 k.

Využiteľná kapacita akumulátora integrovaného v oblasti podvozku, sa oproti predchádzajúcej generácii zvýšila takmer o 25 percent na 25,7 kWh. Výkon nabíjania sa zvýšil dvojnásobne na 7,4 kW. Elektrický dojazd nového BMW X5 xDrive50e je 94 – 110 kilometrov vo WLTP cykle. BMW X5 xDrive50e zrýchli z pokoja na 100 km/h (62 mph) za 4,8 sekundy.

Bezpečnosť v novom BMW X5 a v BMW X6 sa posunula na ďalšiu úroveň s výrazne rozšíreným výberom automatizovaných jazdných a parkovacích systémov. Medzi voliteľnými funkciami, ktoré sú teraz k dispozícii, je automatický asistent pre obmedzenie rýchlosti, výstraha pri odchode, aktívna navigácia, kontrola rýchlosti na trase, rozpoznávanie semaforov (v závislosti od trhu), asistent núdzového zastavenia a asistent zmeny jazdného pruhu.

Príplatkový parkovací asistent Professional umožňuje automatické parkovanie do a von z miest a kompletné manévre na vzdialenosť až 200 metrov, ktoré možno ovládať zvonku auta pomocou aplikácie My BMW. BMW iDrive založená na operačnom systéme BMW 8 prináša do BMW X5 a BMW X6 zakrivený displej BMW a nové digitálne služby. 

BMW Live Cockpit Plus využíva cloudový navigačný systém BMW Maps, príplatková verzia Live Cockpit Professional prichádza s head-up displejom vybaveným funkciou Augmented View. BMW Digital Key Plus umožňuje zákazníkom zamknúť a odomknúť svoje nové BMW X5 alebo BMW X6 prostredníctvom technológie UWB s vylepšeným zabezpečením s kompatibilnými smartfónmi s operačným systémom iOS alebo Android. Digitálne služby od BMW Charging pre BMW X5 xDrive50e sú teraz integrované do aplikácie My BMW.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.