Reklama

BMW predstavilo vlastnú verziu smart okuliarov, na čo sú vlastne dobré?

Zdroj | BMW
Michal Sobek
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

Smart okuliare sú už na trhu nejaký čas, pričom takmer každá spoločnosť má na nich iný pohľad. Týmto príslušenstvom sa však nezaoberajú len veľkí technologickí hráči, ale najnovšie sa do tohto segmentu pridalo aj BMW.

Tento kúsok s dlhým a krkolomných názvom BMW ConnectedRide Smartglasses však nie je určený ako doplnok s vášmu smartfónu, ale ako doplnok ku vášmu motocyklu, pretože keď ich nastavíte, v podstate fungujú ako head-up displej počas jazdy.

Obsah pokračuje pod reklamou

V ráme pre pravé oko je zabudovaný malý projektor, ktorý vkladá dôležité informácie priamo do vášho zorného poľa. Zo zariadenia je možné vybrať a premietnuť dôležité veci, ako je rýchlosť, uvedený rýchlostný limit, prevodový stupeň a navigačné smery. Farbu projekcie si tiež môžete zmeniť podľa vlastného vkusu.

Pozrite si

BMW ukázalo futuristickú e-motorku do mesta, čím ešte zaujme?

Samotné okuliare majú pomerne hrubý rám, ale ten sa aj tak elegantne schová pod bezpečnostnú prilbu. Existujú dve možnosti šošoviek, medzi ktorými sa jazdec bude môcť prepínať. Jedna s 85-percentnou priehľadnosťou, ktorá je navrhnutá tak, aby fungovala s prilbami, ktoré už majú slnečné clony.

Druhá má tónované šošovky, ktoré fungujú ako slnečné okuliare. Automobilka BMW hovorí, že ich môže dokonca upraviť optik, takže ľudia, ktorí potrebujú klasické dioptrické okuliare, ich môžu počas jazdy normálne používať.

BMW taktiež tvrdí, že batéria okuliarov vydrží až 10 hodín pri plnom nabití a dá sa nabíjať jednoduchým káblom s USB koncovkou. Cena je pri uvedení na trh vysokých až 690 eur, pričom ceny okuliarov sa na americkom trhu môžu líšiť. Produkt od BMW sa začne predávať už tento mesiac.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.