Reklama

BMW má úplne prvý model iX2! Toto ponúka

Zdroj | BMW
Richard Pliešovský
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

Nemecký koncern dnes v noci predstavil očakávaný prvý model série iX2. Plne elektrický BMW iX2 bude súčasťou nového radu SAC od uvedenia na trh v podobe modelu BMW iX2 xDrive30.

BMW iX2 má dve integrované pohonné jednotky (po jednej na každej náprave), dodávajú systémový výkon 230 kW (313 k) a systémový krútiaci moment 494 Nm.

BMW iX2 xDrive30 zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy a dosiahne maximálku 180 km/h. Kombinácia 64,8 kWh využiteľnej energie vysokonapäťovej batérie a vysokej účinnosti pohonného systému umožňujú dojazd do vzdialenosti 417 až 449 km (WLTP).

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | BMW

K dobrým hodnotám dojazdu prispieva i adaptívna rekuperácia a funkcia Max Range. Najnovšia verzia softvéru Max Performance Charging sa stará najmä o efektivitu pri nabíjaní elektromobilu. Okrem toho dostalo iX2 prípravu na využívanie funkcie Plug & Charge Multi Contract. Pre iX2 je k dispozícii nový balík Connected Home Charging Package pre domáce nabíjanie s optimalizáciou pre záťaž a solárnu energiu.

Elektromobil je vybavený pokročilými asistentmi. Motoristi ich ocenia pre ich prínos k väčšej bezpečnosti, ale aj vyššiemu komfortu. K štandardnej výbave patrí nová verzia systému varovania pred kolíziou vpredu, udržiavanie rýchlosti s funkciou bŕzd, čítanie dopravných značiek Speed Limit Info a varovanie pred opustením jazdného pruhu Lane Departure Warning s funkciou návratu do jazdného pruhu. Nechýba parkovací asistent Parking Assistant vrátane cúvacej asistenčnej kamery Reversing Assist Camera a cúvací asistent Reversing Assistant.

Zdroj | BMW

Nový modelový rad BMW X2 získal najnovšiu verziu systému zobrazovania a ovládania BMW iDrive s technológiou rýchleho prístupu QuickSelect. Beží na BMW Operating System 9, ktorý sa dopĺňa zakrivený displej BMW Curved Display a smart osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW Operating System 9 podporuje prispôsobiteľný výber doplnkových digitálnych služieb. S BMW ConnectedDrive Upgrades môžete získať bezplatnú mesačnú skúšobnú verziu vybraných funkcií, po ktorej sa dajú pridať na vybrané časové obdobie. Ponuku BMW Digital Premium nájdete v obchode BMW ConnectedDrive Store dostupnom pre nový model BMW X2.

TEST BMW iX1 – atraktívna voľba vhodná nielen do mesta

Odporúčaný voliteľný doplnok pre cloudový navigačný systém BMW Maps predstavuje funkcia rozšírenej reality Augmented View. K dispozícii máte osobnú eSIM kartu, digitálny kľúč BMW Digital Key Plus, funkciu BMW ID a štandardnú integráciu smartfónov pomocou rozhraní Apple CarPlay a Android Auto.

MW iX2 xDrive30 jazdí štandardne na 17″ diskoch kolies z ľahkej zliatiny, voliteľne sú k dispozícii ďalšie disky kolies z ľahkej zliatiny s priemerom od 18″ do 21″.

Celosvetové uvedenie na trh sa začne v marci 2024 s plne elektrickým modelom BMW iX2 xDrive30. Ten ponúkne kombinovanú spotrebu podľa WLTP: 17,7 až 16,3 kWh/100 km. BMW popri elektromobile predstavilo aj klasický model X2. V lete 2024 pribudne do ponuky druhý plne elektrický variant ako i ďalší model s naftovým motorom. Ceny a dodacie doby budú spresnené neskôr.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.