Reklama

Bluetrek Carbon: headset z uhlíkových vlákien

Dominik Fúsek

Bluetooth headsetov je na trhu veľa a každý z nich sa snaží od konkurencie odlíšiť. Niektoré sú napríklad určené špeciálne do auta (Jabra Freeway: volanie za volantom bez pokút), iné sa snažia zaujať skôr svojím vzhľadom. Do druhej kategórie patrí aj novinka od firmy Bluetrek, ktorá však k zaujímavému štýlu pridáva aj kvalitnú výbavu.

Bluetrek Carbon

Bluetrek Carbon je prvý, alebo minimálne jeden z prvých Bluetooth headsetov vyrobených z extrémne ľahkých a pevných uhlíkových vlákien. Určite však nie je posledným a čoskoro mu začne na päty šliapať konkurencia. Výhody uhlíku oproti konvenčným materiálom (najmä plastu) sú totiž veľké. Bluetrek Carbon je vďaka nemu ultraľahký a váži iba 5,9 gramu!

Bluetrek Carbon

Carbon ale nekríva ani v oblasti výbavy. Základným kameňom je technológia Bluetooth 3.0, ktorá je síce skutočne rýchla, avšak pri mono slúchadle, ktoré budete používať pravdepodobne len na telefonovanie, rýchlosť veľkú úlohu nehrá. Skôr by sme ocenili použitie novšej verzie Bluetooth, ktorá má mnohonásobne nižšiu spotrebu energie. Takto vydrží Carbon telefonovať len pomerne slabých 4,5 hodiny. Jeho batériu môžete nabíjať cez microUSB konektor. Z ostatnej výbavy stojí za zmienku technológia NoiseLock, ktorá sa stará o odstránenie rušivého zvuku vetra či ozveny. Potešia tiež hlasové oznámenia, ktorými vás (v angličtine a ďalších dvoch jazykoch) headset informuje o úspešnom spárovaní s mobilným telefónom (podporuje dve zariadenia súčasne), vybitej batérii atď. Cena zariadenia je stanovená na 60 €, čoskoro by malo byť možné objednať ho aj v našich končinách.

Bluetrek Carbon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.