Reklama

Bluetooth ceruzka Pencil zmení spôsob kreslenia na iPade

Marek Šimunek

Vývojári obľúbenej aplikácie Paper pre Apple iPad prichádzajú s novým nápadom v podobe ceruzky vybavenej technológiou Bluetooth, ktorá od základov zmení váš pohľad na kreslenie na iPade.

Pencil

Pencil, ako sa toto nové príslušenstvo od spoločnosti FiftyThree volá je v podstate stylus vybavený technológiou Bluetooth 4.0, ktorý je vyvinutý tak, aby spolupracoval s aplikáciou Paper. Svojim dizajnom nový stylus pripomína najmä ceruzku. Podľa spoločnosti sa práve vďaka svojmu dizajnu pohodlne drží a ovláda. Stylus používa technológiu Bluetooth na posielanie údajov priamo do iPadu. Bohužiaľ medzi údajmi, ktoré stylus poskytuje chýba sila tlaku. Toto však v prípade aplikácie Paper nie je problémom, nakoľko hrúbka čiary nie je definovaná tlakom na displej, ale rýchlosťou akou kreslíte čiaru. Na druhú stranu má toto riešenie výhodu v tom, že aplikácia bude čerpať iba údaje zo stylusu a nie vašej dlane, ktorá sa pri kreslení dotýka displeja.

Okrem kreslenia samozrejme nechýba ani možnosť vymazania už nakresleného obrázku. Presne tak ako by ste to urobili s obyčajnou ceruzkou postačí v prípade Pencil iba otočiť stylus a môžete mazať. Samozrejme potrebuje podobné riešenie aj napájanie. O to sa v prípade Pencil stará integrovaná batéria, ktorá by podľa výrobcu mala po 90-tich minútach nabíjania mala vydržať mesiac používania. Aj napriek tomu, že Pencil je pracuje najlepšie s aplikáciou Paper, bude bez problémov fungovať aj s inými aplikáciami na písanie poznámok a kreslenie vo vašom iPade. Pencil sa na stránke FiftyThree predáva za 49,95 USD (36,89 €) v prípade grafitovej verzie a za 59,95 USD (44,27 €) v prípade drevenej verzie.

Pencil

Foto: FiftyThree

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.