Reklama

Bluetooth 4.0: Modrý zub bude ešte lepší!

Roman Calík

Bezdrôtové pripojenie prostredníctvom Bluetooth už považujeme za samozrejmosť. V zariadeniach však často máme ešte len verziu 2.x, pričom tento týždeň bol oficiálne schválený už štandard 4.0.

Bluetooth logo

Len v týchto dňoch sa na trh dostávajú zariadenia s Bluetooth štandardu 3.0, napríklad Samsung Wave a už je schválený i ďalší vývojový stupeň tejto unikátnej technológie. Keď sa dnes povie Bluetooth, pravdepodobne už každý z vás vie, že ide o bezdrôtovú technológiu, ktorá spája množstvo zariadení, ako napríklad mobilné telefóny, handsfree, hudobné prehrávače a iné.

Na mincové batérie viac ako rok!

Najvýraznejším prínosom najnovšej verzie Bluetooth 4.0, ktorá bola schválená 6. júla 2010, bude nízka energetická náročnosť. Tá bude totiž len zlomkom súčasnej spotreby Bluetooth čipov. Zariadenia s Bluetooth v4.0 by tak mali vydržať aj viac ako ročnú prevádzku len na maličkú mincovú batériu, t.j. bez akéhokoľvek nabíjania! Výhodou by mali byť aj nízke náklady na použitie tejto technológie v nových zariadeniach a minimálne nároky na veľkosť hardvéru. Vďaka tomu sa Bluetooth môže výraznejšie rozšíriť v nových segmentoch trhu ako napríklad hračky, hodinky, ale i šport, fitnes či zdravotníctvo. Napríklad hodinky s Bluetooth vám tak nielenže dlho vydržia, ale zozbierané údaje z fitness senzorov vám odošlú kam budete potrebovať. Prvé zariadenia s Bluetooth 4.0 sa môžu na trhu objaviť už v koncom tohto roka.

Bluetooth 4.0

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.