Reklama

Blue&Me–TomTom už aj v Alfa Romeo!

Roman Calík

Počas autosalónu v Ženeve bol predstavený navigačný systém Blue&Me–TomTom špeciálne vyvinutý pre automobily Alfa Romeo. Ako prvý sa ním pochváli štýlový mini model Mito.

Trend integrácie navigácií priamo do automobilov je nezastaviteľný. Výrobcovi TomTom sa pravdepodobne najviac darí v rozširovaní portfólia automobiliek, ktoré používajú jeho navigačné systémy. Aktuálne môžete nájsť navigačný systém TomTom napríklad v automobiloch Renault (Clio, Mégane, Scénic a Grand Scénic), v Toyote Yaris či v novinke Fiat Punto Evo.

Alfa Romeo Mito

Prvé bude Mito

Naštartovaná spolupráca TomTomu s Fiat Group Automobiles môže pravdepodobne aj za to, že navigačný systém Blue&Me–TomTom budete môcť nájsť aj v automobiloch Alfa Romeo. Prvým modelom, ktorý bude mať na palube TomTom navigáciu je Mito, pričom neskôr bude nasledovať aj horúca novinka Giulietta. Nejde však o plne integrovanú navigáciu do palubnej dosky, ako je tomu napríklad v Renaulte. Riešenie, na ktorom spolupracovala aj spoločnosť Magneti Marelli používa aktuálny model navigácie TomTom GO 7×0, pričom umožňuje samotnú navigáciu – prístroj zo stanice kedykoľvek vybrať a použiť v inom automobile. Výhodou však je ovládacie tlačidlo na volante, ktoré vám umožní pracovať s navigáciou bez toho, aby ste pustili ruky z volantu. Takisto hlas z telefónu, pripojeného cez Bluetooth k navigácii, je prenášaný do reproduktorov automobilu. Zaujímavou je i funkcia eco:Drive, ktorá poskytuje v reálnom čase informácie o štýle šoférovania. Dokonca ak systém zistí, že máte nedostatok paliva, tak sa vám na navigácii ukáže najbližšia benzínová pumpa. Samozrejmosťou je pokrytie 45 krajín Európy, IQ Routes či možnosť aktualizovať mapy cez TomTom HOME.

Blue&Me TomTom v Alfa Romeo Mito

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.