Reklama

BlueAnt S4: malý spoločník na cesty pre dvoch

Števo Porubský

Americký výrobca Bluetooth zariadení nedávno predstavil svoj najnovší špičkový Bleutooth reproduktor do auta, ktorý zvláda kompletné ovládanie telefónu dvoch telefónov len pomocou hlasu. Hlasovými príkazmi si dokonca môžete vyhľadať aj počasie na internete, pričom vám ho S4-ka sama prečíta. Pravdepodobne len po anglicky…

 BlueAnt S4

Novinka s rozmermi len 124 x 60,7 x 16 mm disponuje technológiou výrobcu „BlueAnt speak to me.“, vďaka ktorej už vraj nebudete potrebovať sa telefónu ani dotknúť. Nový model S4 bude vedieť samozrejmosti ako hlasové vytáčanie, prijatie/odmietnutie hovoru, prečítanie mena volaného. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Vlingo (SafeReader) dokáže prečítať aj SMS správy, e-maily a iné texty. Škoda len, že táto aplikácia je kompatibilná s BlackBerry OS a Androidom 2.0 a vyšším. Hlas ako vstupný zadávateľ pomôže aj pri vyhľadávaní informácií cez vyhľadávač Bing. Model S4 tak bude slúžiť naozaj na „handsfree“!

 

20 hodín hovoru

Okrem toho umožní aj spárovanie s dvomi telefónmi súčasne, čo je chybou mnohých minulých, ale aj súčasných riešení do auta. Taktiež si zapamätá 2 000 kontaktov z každého pripojeného telefónu. Samozrejmosťou je podpora A2DP profilu pre stereo prenos zvuku, využiteľné na GPS navigovanie cez telefón, počúvanie podcastov či obľúbenej hudby. Tá by mala byť kvalitnejšia oproti konkurencii aj vďaka kvalitnému reproduktoru. Potešiteľná je aj správa o výdrži – 700 hodín v pohotovosti a do 20 hodín hovoru. Na trhu sa objaví najskôr na domácej pôde (USA) už v týchto dňoch, neskôr by mala S4-ka docestovať aj na pulty európskych predajní. Cena v USA je stanovená na 99,99 USD, čo je približne 80 €.

BlueAnt S4

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.