Reklama

Bleujour - štýlové počítače z Francúzska, ktoré sa prispôsobia vášmu vkusu

Michal Spiegel

Na výstave IFA 2020 sa prezentovala aj francúzska firma Bleujour, ktorá ponúka počítače, ktoré pripomínajú interiérové umelecké diela.

Pri počítačoch Kubb si vyberiete špecifikácie a následne si vyberáte z bohatej ponuky dizajnov krabičky, ktorá má 12 x 12 centimetrov. Počítač má univerzálnu veľkosť a stačí ho jednoducho zasunúť do krabičky, ktorá môže byť napríklad zo štýlového dreva, v konkrétnej farbe či dokonca s logom vašej firmy alebo iniciálmi.

Pozrite si

Apple posiela Intel do minulosti, ARM procesory bude mať aj v počítačoch

Originálny nápad firmy Bleujeour spočíva v tom, že počítač by sme si nemali predstaviť ako elektronickú skriňu, ktorá nám zavadzia v interiéri. Aj počítač tak môže byť umelecké dielo. Firma na výstave IFA 2020 ukázala aj ďalšiu novinku v podobe herných počítačov Move Ultimate, ktoré sú rozmerovo o niečo väčšie než tie bežné, no rovnako ponúkajú variabilitu a štýlové spracovanie.

Výber pri každom počítači je skutočne bohatý. Príkladom je, že okrem operačného systému Windows 10, si môžete vybrať aj Linux.

Čo sa týka konektivity, počítače Kubb ponúkajú konektory Thunderbolt a niekoľko konektorov USB. Nechýba podpora pre Bluetooth.

Z hľadiska ceny Bleujeur ponúka počítač Kubb s rôznymi konfiguráciami a dizajnami. Základný model začína na cene približne 500 €.

Pozrite si

IBM predstavilo procesor Power10 pre superpočítače, cloud a umelú inteligenciu

Pokiaľ vás počítače od firmy Bleujeur zaujali, stačí si vybrať na ich oficiálnej stránke, kde si viete detailne nakonfigurovať herný alebo bežný štýlový počítač.

Ak si chcete prečítať aj o ostatných novinkách z výstavy IFA 2020, stačí kliknúť na tento odkaz, kde nájdete všetky naše novinkové články.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou redaktora na výstavu IFA 2020 v Berlíne ďakujeme Oficiálnemu zastúpeniu Berlínskych veľtrhov v SR.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.