Reklama

BlackBerry OS 6: v znamení multitouch!

Marek Šimunek

Spoločnosť Research In Motion (RIM) počas svojej tlačovej konferencie, konanej v rámci WES 2010 (Wireless Enterprise Symposium for BlackBerry users), prvý krát predstavila najnovšiu verziu svojho operačného systému BlackBerry OS 6, ktorý by mal byť dostupný v priebehu tretieho kvartálu tohto roku.

BlackBerry OS 6
BlackBerry Storm

Počas prezentácie boli na videu, ktoré si môžete prezrieť pod článkom, demonštrované nové vlastnosti pripravovaného operačného systému. BlackBerry OS 6 sa po vzore pioniera Apple iPhone a jeho nasledovníkov Android OS a Windows Phone 7 Series ponesie v znamení dotykového ovládania s podporou multitouch.

BlackBerry OS 6

Užívatelia sa tak môžu tešiť na obľúbené funkcie ako je pinch-to-zoom, multimediálny prehliadač zobrazujúci albumy vo forme cover flow alebo jednoduché prehliadanie fotografií, ovládané posunom prstu. Podľa vyjadrení RIM boli všetky vstavané aplikácie prepísané pre novú verziu OS. Internetový prehliadač je postavený na WebKit-e s podporou otvárania viacerých okien a celý systém je prepojený so stále obľúbenejšími sociálnymi sieťami. Na videu rovnako vidieť zadávanie textu a uskutočňovanie hovorov pomocou softvérovej klávesnice, z čoho sa dá predpokladať uvedenie nových smartfónov bez hardvérovej klávesnice s dotykovým ovládaním po vzore BlackBerry Storm.

BlackBerry OS 6

Aj napriek tomu, že video je zamerané na nové dotykové prostredie, podľa vyjadrenia spoločnosti by sa aktualizácie na najnovšiu verziu mali dočkať aj užívatelia používajúci BlackBerry smartfóny bez dotykovej obrazovky. RIM plánuje vydať update na veľké množstvo zariadení a len malé percento zariadení sa tejto aktualizácie nedočká. Na tlačovej konferencii spoločnosť uviedla, že v súčastnosti je viac ako 41 miliónov používateľov tohto operačného systému a predaných bolo viac ako 90 miliónov smartfónov s BlackBerry OS. O novom operačnom systéme sa spoločnosť vyjadrila ako o úplne novom dotykovom zážitku pre užívateľov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.