Reklama

BlackBerry je späť. Lepšia ako kedykoľvek predtým

Drahomír Piok

Na veľkej tlačovej konferencii ukázala Blackberry dva nové, nosné telefóny značky. Budú niesť označenie BlackBerry Q10 a Z10. Aby označenia desať nebolo málo, aj ich platforma sa nazýva BlackBerry 10. RIM definitívne „zomrel“ a snáď so sebou zoberie aj doterajší pokles značky.

BlackBerry Z10

BlackBerry Z10

BlackBerry Z10 je smartfón s 4,2 palcovým dotykovým displejom. Jeho rozlíšenie činí 1 280 x 768 pixelov. Celkový hardvér je na úrovni dnešných high-end modelov, ktorým však čoskoro končí životnosť a čaká ich nástupca. Procesor zastupuje 1,5 GHz Cortex-A9 s dvomi jadrami a asistuje mu 2 GB operačná pamäť RAM. Kamera zachytáva Full HD video a fotografuje v maximálnom rozlíšení 8 Mpx. Vnútorná pamäť činí 16 GB.

BlackBerry Q10

BlackBerry Q10

BlackBerry Q10 je orientovaný pre zástancov značky, ktorí si potrpia na hardvérovú klávesnicu. Model Q10 bude v súčasnom merítku pôsobiť ako skutočný unikát. Navyše jeho displej s uhlopriečkou 3,1 palca má tvar štvorca. Rozlíšenie je prispôsobené na 720 x 720 pixelov. Ostatné špecifikácie by mali byť s modelom Z10 totožné. Dokonca aj batérie s hodnotou 1 800 mAh.

BlackBerry Z10

Hlavným ťahákom by však mal byť nový systém, ktorý si rozumie s multitaskingom a už v základe ponúkne takmer 70 tisíc aplikácií. Obchod s názvom BlackBerry World bude združovať navyše, podobne ako Google, hudbu či knihy. Predaj začína zajtra, no k nám sa Blackberry dostane až v marci. Cena je zatiaľ neznáma.

Foto: BlackBerry

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.