Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bude BlackBerry DTEK60 definitívne posledným smartfónom kanadského výrobcu?

Bude BlackBerry DTEK60 definitívne posledným smartfónom kanadského výrobcu?
Zdroj | BlackBerry
Imrich Maťo
Bude BlackBerry DTEK60 definitívne posledným smartfónom kanadského výrobcu?
Zdroj | BlackBerry
Zdroj | BlackBerry

Už pred mesiacom sa na internete objavovili nie len informácie, ale aj prvé obrázky nového smartfónu značky BlackBerry, modelu BlackBerry DTEK60. Stalo sa tak práve v dňoch, keď kanadský výrobca oznámil ukončenie výroby smartfónov.

Pozrite si

BlackBerry DTEK50 je druhým Androidom od černice

Včera spoločnosť BlackBerry oficiálne oznámila uvedenie tohto smartfónu, čím sa pôvodne uniknuté informácie potvrdili. A hoci by kanadský výrobca už nemal produkovať žiadne ďalšie smartfóny, ani DTEK60 nie je jeho dielom.

Zdroj | BlackBerry

Pre BlackBerry ho vyrobila čínska spoločnosť TCL, ktorá, okrem iného, vyrába a predáva zariadenia značky Alcatel. Pri detailnejšom pohľade na DTEK60 preto vyvstáva otázka, aký smartfón vám pripomína? Odpoveď je jednoduchá, pretože DTEK60 je vlastne modifikovanou verziou modelu ALCATEL IDOL 4S.

Pozrite si

13 top smartfónov BlackBerry, ktoré už skončilo s ich výrobou

DTEK60 má 5,5-palcový displej s QHD rozlíšením (1 440 x 2 560 px), poháňa ho 4-jadrový procesor Snapdragon 820 s grafikou Adreno 530 a 4 GB RAM, pričom vnútorná pamäť má veľkosť 32 GB a doplníte ju microSD kartou do 2 TB.

Zdroj | BlackBerry

Popri bezdrôtovej konektivite, ako LTE do 300 Mbit/s, Wi-Fi Dual band (n+ac), Bluetooth 4.2, či NFC poskytuje pripojenie k PC alebo nabíjačke cez USB-C port. Smartfón má zabudovanú batériu s kapacitou 3 000 mAh, na zadnej strane je osadený snímač odtlačkov prstov a na boku aj prispôsobiteľné tlačidlo tzv. Convenience Key.

Pozrite si

BlackBerry PRIV bude prvým modelom značky s Androidom

Fanúšikov fotografie zaujme prítomnosťou 21 Mpx hlavného fotoaparátu s PDAF, Dual Tone LED bleskom, clonou f/2,0 i záznamom UHD videa pri 30 fps, alebo HD videa pri 120 fps. Predný 8 Mpx fotoaparát má uhol záberu 84°,, clonu f/2,2 a nahrá Full HD video pri 30 fps.

Okrem bežných Google aplikácií má DTEK60 predinštalovanú paletu aplikácií BlackBerry, napr. Keyboard, Hub, Tasks, Services a mnoho iných.

Navyše tento smartfón, ako aj celú sériu zariadení DTEK, charakterizuje zvýšená bezpečnosť prostredníctvom aplikácií DTEK, Device Search, Password Keeper a ďalších, ktoré overujú možné zmanipulovanie systému Android 6.0, viacstupňovo chránia pred externými útokmi či porušením ochrany osobných údajov.

Zdroj | BlackBerry

So včerajším uvedením sa začal aj predaj smartfónu BlackBerry DTEK60 za cenu 499 USD.

Vzhľadom na uvedené môžeme konštatovať, že ak DTEK60 bude definitívne posledným BlackBerry smartfónom a jeho oznámenie je naozaj „labuťou piesňou“ výrobcu, tak rozlúčka kanadskej legendy s produkciou smartfónov sa vydarila a dôstojne opúšťa pole smartfónového trhu.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj