Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bitcoin je späť a spolu s ostatnými kryptomenami opäť rastie

Bitcoin je späť a spolu s ostatnými kryptomenami opäť rastie
Zdroj | Hacker Noon
Michal Biznár
Bitcoin je späť a spolu s ostatnými kryptomenami opäť rastie
Zdroj | Hacker Noon
Zdroj | Hacker Noon

Posledné mesiace boli vo svete kryptomien krušné a ľudia pomaly strácali nádej, či sa kryptomeny na čele s Bitcoinom spamätajú. Zdá sa však, že im začína svitať na lepšie časy.

Obdobie, kedy Bitcoin dosahoval takmer 20 000 dolárov a ostatné kryptomeny prekonávali svoje maximá, je preč. Historicky sa zatiaľ vždy potvrdilo, že po páde nasledoval opakovaný rast hlavných kryptomien, takže podobný fenomén môžeme očakávať aj teraz.

Pozrite si

Coinbase a jeho úsilie spopularizovať kryptomeny

Nemali by sme však predbiehať a skôr sa radovať z toho, že celková trhová kapitalizácia kryptomien prekročila hranicu 250 miliárd eur. Posledné mesiace sa pohybovala v rozmedzí 200 až 250 miliárd, no zdá sa, že pozitívne správy na kryptomenovom trhu spojené s absenciou hackerských útokov či únikov dát spôsobili, že Bitcoin opäť rastie a ťahá so sebou aj ostatné kryptomeny.

Aj preto môžeme povedať, že Bitcoin dosiahol hodnotu 8 300 dolárov za 1 BTC, čo je maximum za posledné dva mesiace. Na našu menu je to v čase písania článku približne 7 000 eur. Čo sa týka ostatných kryptomien, Ethereum sa pohybuje v relatívne stabilných číslach cca 400 eur a Ripple, ktorý predstavuje tretiu najpopulárnejšiu kryptomenu kúpite momentálne za približne 40 centov.

Pre porovnanie, začiatkom tohto roku, kedy krypotmeny zažívali najväčší boom, ste mohli Ethereum kúpiť za takmer 1 000 eur a Ripple za 3 eurá.

Zdroj | Bitcoin
Pozrite si

Čo je to Bitcoin, najpopulárnejšia kryptomena?

Pozitívny vplyv na rast kryptomien mala najmä správa o založení kryptomenového fondu, ktoré schválili americké úrady. Pozitívne na kryptomenový trh vplývajú aj správy o tom, že najväčšie kryptomenové burzy, Coinbase a Binance, sa chystajú integrovať nové druhy kryptomien do svojich platforiem.

Uvidíme, ako sa bude kryptomenový trh vyvíjať počas letnej uhorkovej sezóny, no veríme, že rastúci trend bude pokračovať podobne ako minulý rok.

Zdroj