Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bitcoin atakuje svoje maximá. Uvidíme nové maximum ešte tento mesiac?

Bitcoin atakuje svoje maximá. Uvidíme nové maximum ešte tento mesiac?
Zdroj | Travis Wolfe / Shutterstock.com
Jakub Kraľovanský
Bitcoin atakuje svoje maximá. Uvidíme nové maximum ešte tento mesiac?
Zdroj | Travis Wolfe / Shutterstock.com
Zdroj | Travis Wolfe / Shutterstock.com

Dnes sa pozrieme na Bitocin skrz klasickú technickú analýzu a rozoberieme si rozbor jeho ceny na grafe. Situácia na Bitcoine sa aj naďalej zlepšuje. Znova môžeme vidieť, že ak sú trhy pokojné, tak Bitcoin prirodzene rastie. Posledný týždeň bol pokoj ako na klasických trhoch, tak aj na tých kryptomenových. Od ATH na Bitcoine nás delí už len kúsok a tento mesiac ho kľudne môžeme prekonať. Čo hovorí analýza?

Zdroj | Momentum Fotograh / Shutterstock.com

Denný graf

Ak sa jedná o hlavný trend, tak odpoveď vždy hľadám na dennom grafe. Prieraz cez trendovku a vytvorenie nového high bolo naozaj silné. V žiadnom prípade si nemyslím, že celý tento prieraz by bol len FAKE. Na hladine okolo 59 700 – 60 200 USD je posledná hladina pred ATH. Toto bude naozaj silná rezistencia s ktorou Bitcoin môže mať dočasne problém. Celý graf je však veľmi bullish kým držíme trendovku. 

Ak by sme prepadli cez trendovku a urobili nové low, tak by to začalo byť zlé. Avšak dovtedy je stále priorita nové maximum.

Zdroj | Trading View

Nové ATH len začiatok?

13% to je presne rast, ktorý nám chýba do nového maxima. Bitcoin takéto rasty kľudne robí aj za deň, takže ATH je naozaj veľmi blízko. Avšak to môže byť len začiatok. Ak by sme sa na dlhší čas dokázali dostať nad hladinu 65 000 USD, tak len vtedy by mohla začať poriadna show. Osobne si myslím, že záujem médií a príliv investorov by vo veľkom stúpal.

Tento fenomén kedy dané aktívum na svoj maxime radikálnejšie rastie sa volá ,,price discovery.“ Je to však úplne pochopiteľné. Z hľadiska technickej analýzy dané aktívum nemá na grafe žiadne rezistencie. Rovnako tým, že aktívum dosiahlo svojej maximálnej hodnoty, tak sa oň zaujímajú média a tým pádom je okolo neho ošiaľ a ľudia sa väčšinou zvyknú strhnúť a investovať. Preto je úplne bežné, že akonáhle niečo prekoná nové maximum, tak rast vo veľkom pokračuje ďalej. Videli sme to v roku 2020 práve na Bitcoine, ale aj na zlate či akciách Tesla a Amazon. 

Altcoiny sa pripravujú na break

Čo sa týka altcoinov, tak tie sú trochu opozdené. Ak sa pozrieme na Bitcoin, tak štruktúra hovorí úplne jasne. Najskôr sme prekonali klesajúcu trendovku a následne sme urobili nové high a dokázali sa nad ním aj udržať. Ak sa pozrieme na jednotlivé altcoiny, tak tie to len čaká. Nie je to však vôbec prekvapivé, pretože presne takto fungujú cykly na kryptomenách. Ako úplne prvý rastie vždy Bitcoin, ktorý zavelí k zmene a následne sa chytia veľké altcoiny ako ETH, DOT, UNI a podobne. To, že altcoiny zatiaľ nemajú takú výkonnosť si myslím, že sa ešte na prelome týchto mesiacov zmení a budeme o nich počuť tiež. Veľmi pekne to ilustruje tento graf, kde porovnávam Bitcoin a Uniswap.

Zdroj | Trading View