Reklama

BioLogic spraví z iPhonu profesionálny cyklopočítač

Dominik Fúsek

Tohtoročná cyklistická sezóna je v plnom prúde a popularita smartfónov narastá. Tieto dva zdanlivo nesúvisiace fakty spojila dohromady spoločnosť BioLogic a predstavila kompletnú paletu pomôcok, ktoré privedú váš bicykel a iPhone do dokonalej harmónie. Neveríte?

BikeBrain Lite

Poslednou technologickou hračkou pre cyklistov bola špecializovaná GPS navigácia od Garminu (Garmin Edge 800: prvý dotykový cyklopočítač s GPS). Jej cena je však poriadne prestrelená a takisto toto riešenie znamená nutnosť nosiť so sebou ďalšie zariadenie. Spoločnosť BioLogic však predstavila sadu príslušenstva, ktorá tieto nevýhody eliminuje. Jej základom je samozrejme kvalitný softvér – bezplatná aplikácia BikeBrain Lite, ktorá pracuje s GPS súradnicami a poskytuje užitočné informácie. K nim patrí rýchlosť, prejdená vzdialenosť, poloha zobrazená v Google Maps či ďalšie parametre, ktoré môžete navyše filtrovať. Na displeji tak budete mať len tie údaje, ktoré práve potrebujete.

BioLogic

Neustále pripojenie na internet a GPS by však ľahko mohlo spôsobiť, že sa vám na dlhších výletoch iPhone vybije. Tento problém rieši puzdro ReeCharge Case, obsahujúce ďalšiu 1 400 mAh batériu (nabíjateľnú cez USB). Puzdro je vodotesné, zvyšuje odolnosť iPhonu proti pádom a napriek tomu neprekáža v používaní dotykového displeja. Predávať sa bude za rovných 100 €, nie je však známe kedy. Puzdro je vhodné kombinovať s držiakom nielen na bicykel, stáť vás bude ďalších 20 €. Ak navyše váš bicykel disponuje aj dynamom, môžete ním počas jazdy smartfón aj nabíjať (cena 20 €). Poslednou novinkou sú špeciálne rukavice, ktorými môžete ovládať dotykový displej. Ako je totiž známe, kapacitná technológia reaguje len na dotyk ľudského tela, avšak nie cez rukavice. Výrobca si za ne pýta 35 €. Žiaľ nie je jasné, kedy a či sa vôbec tieto zaujímavé, i keď drahé hračky dostanú na slovenský trh.

BioLogic

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.