bikeAngel 2 – Inteligentná ochrana cyklistu a bicykla

ZDROJ | MaxBerger/bikeAngel

bikeAngel 2 je druhá generácia inteligentného zariadenia pre cyklistov z dielne slovenskej spoločnosti INFOCAR a. s., ktorá už vyše 21 rokov vyvíja a uvádza do praxe softvér a hardvér v oblasti telematiky a dopravy. Vo všetkých nových zariadeniach využívajú a aplikujú dlhoročné skúsenosti, ktoré nadobudli v oblasti GPS technológií.

bikeAngel 2 zabezpečuje ochranu cyklistu v prípade pádu a úrazu, tak isto zabezpečuje aj bicykel proti krádeži. Prvá generácia bola prispôsobená iba na elektrobicykle a bola závislá od pripojenia na batériu e-biku, v súčasnej dobe má prvá generácia veľký úspech pri strážení motoriek a zdravia motorkárov.

bikeAngel 2 spočíva v sledovaní pohybu pomocou akcelerometra a GPS modulu, kde akonáhle zaznamená pohyb, odosiela správu do smartfónu s aplikáciou bikeAngel. Pritom je možné zasielať notifikáciu aj na iný smartfón (podmienkou je mať nainštalovanú aplikáciu bikeAngel a mať pridané zariadenie v aplikácii).

Samotné zariadenie sa skladá z mikročipu, akcelerometra, Bluetooth modulu, GPS antény a SIM karty, ktorá komunikuje GPRS signálom prostredníctvom telekomunikačného operátora, čím umožňuje neustály prístup k polohe zariadenia, dokonca aj v zahraničí.

bikeAngel 2 má k sebe pripojené tri batérie s celkovou kapacitou 2040 mAh, ktoré zabezpečujú nepretržitú prevádzku až na 15 dní na jedno nabitie. Nabíjanie je vyriešené celkom prakticky, zariadenie nemusíte vyberať. Na nabitie použijete priložený kábel, ktorým zariadenie nabijete cez nabíjací adaptér, ktorý je takisto súčasťou zariadenia. Po napojení nabíjacieho kábla dostanete notifikáciu o začatí nabíjania. Upozornený budete aj na úplné nabitie, ako aj na odpojenie nabíjačky. Počas používania bikeAngelu, vidíte v aplikácii aktuálny stav nabitia batérie.

Inštalácia do vášho bicykla je veľmi jednoduchá a trvá cca. 5 minút. bikeAngel 2 sa vsunie do riadidiel, pričom z opačnej strany vsuniete prídavné batérie a spojíte ich káblom. Riešenia pripojení na koncoch káblov sú vyriešené tak, aby ste nemohli zapojiť káble nesprávne. Keď máte bikeAngel 2v riadidlách, iba vrátite naspäť rukoväte a zariadenie je nainštalované. Riadidlá musia mať vnútorný priemer minimálne 17 mm.

bikeAngel 2 s vami komunikuje prostredníctvom rovnomennej aplikácie, ktorá je dostupná pre iOS aj pre Android. Užívateľské prostredie je jednoduché a intuitívne. Pripojenie a spárovanie zariadenia s aplikáciou je rýchle a bezproblémové.

Ako sme už spomínali vyššie, bikeAngel 2 funguje na základe akcelerometra, ktorý zaznamená pád a GPRS modul odošle oznámenie do vášho telefónu. To však odošle nielen na váš telefón, ale aj na telefón inej osoby, ktorej dáte prístup na sledovanie vášho pohybu. Vami zvolená osoba vidí vašu presnú polohu, čo urýchli privolanie pomoci. V prípade, že sa vám nič nestalo, môžete pád v aplikácii jednoducho zrušiť.

Okrem ochrany cyklistu, bikeAngel 2 stráži bicykel proti krádeži. Akcelerometer má senzitivitu 0,1G, takže už pri najmenšej neželanej manipulácii s vašim bicyklom, budete okamžite upozornený alarmom odoslaným do aplikácie. Alarm vás upozorní zvukom aj obrazom o poplachu, a vy môžete okamžite zareagovať. Na výber máte dva režimy stráženia. Manuálny, ktorým si sami zapínate a vypínate stráženie.

Alebo automatický, ktorý po spárovaní s vašim telefónom cez bluetooth, sa sám stará o zabezpečnie bicykla. Ak sa pri zapnutom automatickom režime vzdialite od bicykla, bikeAngel 2 spustí stráženie. Ak sa k bicyklu vrátite, bikeAngel 2 vás rozozná ako svojho majiteľa, vypne stráženie a vy môžete bez vyvolania poplachu manipulovať so svojim bicyklom. Okrem stráženia si v aplikácii môžete hocikedy pozrieť, kde presne sa bicykel nachádza, takže aj keby vám ho nejaký nešťastník ukradol, veľmi jednoducho svoj bicykel dohľadáte.

Ďalšou funkciou v aplikácii je možnosť „Vypnúť zariadenie“. V tomto režime vypne zariadenie všetky svoje moduly, okrem akcelerometra. V tomto režime vydrží bikeAngel 2 na jedno nabitie až 6 mesiacov. V prípade nežiadúcej manipulácie s vašim bicyklom, akcelerometer zaznamená pohyb, prebudí všetky komponenty, ktoré boli doteraz vypnuté a vy dostanete alarm do aplikácie na svojom telefóne. Následne bikeAngel 2 už zostáva zapnutý. Veľmi praktická funkcia, ak si odložíte bicykel na dlhšiu dobu napr. do pivnice.

bikeAngel 2 je výnimočné GPS zariadenie určené pre cyklistov, svojim spracovaním a funkciami je jedinečné svojho druhu, a to nielen vďaka automatickému režimu stráženia. A to všetko je vyvinuté a vyrobené u nás na Slovensku.

Cena kompletného balenia* bikeAngel 2 je 239,20 €.

Od apríla 2020 je u predajcov zariadenie dočasne dostupné za mimoriadnu cenu 199 €.

ZDROJ | bikeAngel

*kompletné balenie bikeAngel 2 pozostáva zo zariadenia bikeAngel2, nabíjacieho modulu, troch batérií, nabíjacieho kábla, inštalačnej sady a návodu na použitie.

Komentáre k článku