Reklama

Big-i – rodinný robot s desiatkami funkcií v predaji

Big-i
Zdroj | NXROBO / Kickstarter
Terézia Miková
Big-i
Zdroj | NXROBO / Kickstarter
Zdroj | NXROBO / Kickstarter

Big-i je rodinný programovateľný robot so schopnosťou učiť sa. Ak sa chcete stať jeho majiteľom, môžete podporiť prebiehajúcu kampaň.

Zdroj | NXROBO / Kickstarter

Začiatkom augusta sme vám predstavili koncept rodinného robota s názvom Big-i. V tom čase, sa projekt nachádzal vo vývoji. Momentálne prebieha podporná kampaň prostredníctvom Kickstarter. V nasledujúcom článku vás informujeme o technologických parametroch a širokom spektre funkcii robotického zariadenia Big-i, ktorého výrobcom je spoločnosť NXROBO.

https://www.kickstarter.com/projects/759625594/big-i-the-first-personalized-family-robot/

Big-i je robot s interaktívnymi funkciami, ktorý by vám mal pomôcť v komunikácii medzi jednotlivými členmi domácnosti, sprostredkovať im starostlivosť aj vo vašej neprítomnosti a taktiež v spravovaní domácich zariadení na základe vašich pokynov.

Pozrite si

BIG-i – robotický rodinný asistent je už vo vývoji

S vlastným operačným systémom

Robot je programovateľným zariadením s vlastným operačným systémom NXROBO OS, ktoré si môžete prispôsobiť podľa vašich vlastných potrieb a predstáv. Zariadenie programujete predovšetkým pomocou hlasových pokynov. Prostredníctvom technológie hlasového rozpoznávania sú jednotlivé informácie transformované do textovej podoby. Pomocou sémantickej analýzy sa vami zadané pokyny stávajú textovou informáciou, ktoré sú základom nasledujúcich reakcii robota.

Zdroj | NXROBO / Kickstarter

Rozmery robota sú 76,5 x 34 centimetrov a jeho hmotnosť je 12 kilogramov. Robot sa pohybuje kolesovým systémom vo výške 1 centimeter. Big-i je dostupný v štyroch farebných variantoch – šedej, modrej a oranžovej. Povrch zariadenia je z mäkkej tkaniny príjemnej na dotyk.

Zdroj | NXROBO / Kickstarter

Množstvo funkcií v jednoduchej konštrukcii

V konštrukcii robota sa nachádza štvorjadrový procesor, priestorová kamera, 360° mikrofóny, reproduktory a množstvo senzorov – dotykový, vlhkostný, tlakový, gyroskopický, teplotný, atmosférický a svetelný senzor. Synchronizácia medzi robotom a mobilných zariadením je možná pomocou Wi-Fi, Bluetooth 4.0, IR a dispozíciou mobilnej aplikácie, ktorá je dostupná v NXROBO Store. S robotom môžete komunikovať v anglickom a čínskom jazyku.

Zdroj | NXROBO / Kickstarter

Ak sa chcete stať majiteľom Big-i, môžete podporiť kampaň produktu, ktorá momentálne prebieha na Kickstarter. Minimálny príspevok, ktorého podporou sa stáva majiteľom Big-i, je 749 dolárov a viac – približne 670 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.