Reklama

Biela noc v Bratislave dokazuje, že umenie nepatrí len snobom

Zdroj | Biela noc
Richard Pliešovský
Zdroj | Biela noc
Zdroj | Biela noc

Unikátny festival je opäť tu a pripomína nám, ako ten čas letí. Cez víkend bude Bratislava hostiť najväčší festival súčasného umenia na Slovensku. Biela noc rozprestrie svoje žiarivé krídla po celom hlavnom meste Slovenska.

Biela noc je jedinečná vďaka svojim netradičným exponátom, ktoré sa dajú obdivovať v noci, resp. po zotmení. Sú pútavé a väčšina zároveň z nich fotogenické, takže sa krásou umenie môže kochať prakticky každý, kto si nájde čas.

Ako to už v dnešnej dobe býva, aj v tomto prípade vám pomôže aplikácia, ktorá vás navedie a zoznámi s exponátmi. Umožní vám pripraviť si plán prehliadky, pretože výstava, ako sme spomínali, nie je na jednom mieste, ale v jednom meste.

Obsah pokračuje pod reklamou

Biela noc

Aplikácia dokáže posielať notifikácie a tak vám pripomenúť aktuálne dianie, ale aj prípadné zmeny v programe, napríklad z dôvodu zmeny počasia, alebo technických problémov.

Väčšinu inštalácií si môžete vychutnať v piatok, sobotu aj nedeľu medzi 19.00 až 24.00 h. Dajte si pozor na program, ktorý sa koná len v presne určených časoch.

Umelecké diela si viete vychutnať kedykoľvek počas celého trvania festivalu, ale nie všetky. V prípade živých hudobných, resp. tanečných vystúpení, workshopov a projekcií si musieť prísť včas. Organizátori ponúkajú možnosť stiahnuť si mapu.

Mnohé diela sú inštalované vo verejnom priestore mesta, sú bezplatné. Biela noc ponúka i hodnotný platený program v interiéroch. Festivalová permanentka BN PASS stojí 15 € v predpredaji a 20 € na mieste. Umožňuje vstup ku každému z diel, s výnimkou špecifických inštalácií, performancií a koncertov.

Deti do 12 rokov, seniori od 62 rokov a návštevníci s preukazom ZŤP majú vstup zdarma. Držitelia preukazu ZŤP-S majú vstup zdarma pre seba aj pre svievodcu. Vstup je povolený len v sprievode uvedenej osoby, samostatný vstup pre sprievodcov nie je možný.

Každý program v rámci festivalu má priradené číslo, čo však neznamená, že po jednotlivých zastávkach musíte ísť presne v tomto poradí. Čísla programu dobre poslúžia na orientačné účely.

V prípade, že je vám do Bratislavy ďaleko, aj tento rok sa bude konať Biela noc o týždeň neskôr, 6. až 8. októbra, aj v Košiciach.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.