Reklama

Biden zasadil Huawei ďalšiu ranu. Nevydáva povolenia na predaj ich technológie

Hrana smartfónu značky Huawei
Zdroj | unsplash/Omid Armin
Michal Sobek
Hrana smartfónu značky Huawei
Zdroj | unsplash/Omid Armin
Zdroj | unsplash/Omid Armin

Spoločnosť Huawei to má v posledných rokoch nesmierne ťažké, a to všetko od momentu, kedy sa dostala na čiernu listinu USA. Spor pokračuje, pričom USA zasadilo spoločnosti Huawei ďalšiu ranu pod pás.

Americká vláda totiž podľa správ zastavila schvaľovanie licencií pre americké firmy na export väčšiny položiek Huaweiu. Stalo sa tak vtedy, keď Bidenova administratíva naďalej sprísňuje pravidlá týkajúce sa vývozu americkej technológie do Číny.

USA už totiž nie jedenkrát obvinilo spoločnosť Huawei, že je hrozbou pre národnú bezpečnosť Spojených štátov a že spolupracuje s Čínskou komunistickou stranou, čo spoločnosť Huawei aj Čína, pochopiteľne, odmietli.

Obsah pokračuje pod reklamou

Americké ministerstvo obchodu oznámilo niektorým americkým firmám, že už nebude vydávať licencie na vývoz amerických technológií spoločnosti Huawei. Washington teda smeruje k úplnému zákazu predaja americkej technológie Huaweiu v oblasti telekomunikačných zariadení.

Hovorca amerického ministerstva obchodu zmienil, že v úzkej spolupráci s medziagentúrnymi partnermi v oblasti kontroly exportu na ministerstve energetiky, obrany a štátu neustále hodnotia ich politiky a predpisy a pravidelne komunikujú s externými zainteresovanými stranami.

Ešte v októbri námestník ministra obchodu USA pre priemysel a bezpečnosť Alan Estevez povedal, že prostredie hrozieb sa neustále mení, pričom ich primárnym cieľom je ochrániť národnú bezpečnosť a zabránili tomu, aby vojenské, spravodajské a bezpečnostné služby Čínskej ľudovej republiky získali citlivé technológie.

Spoločnosť Huawei už niekoľko rokov čelí americkým vývozným obmedzeniam na položky pre vysokorýchlostné telekomunikačné zariadenia piatej generácie a technológiu umelej inteligencie. V roku 2019, počas prezidentovania Donalda Trumpa, predstavitelia USA pridali spoločnosť na zoznam entít.

Pozrite si

Poznáme ponuku, cenu a dátum štartu novej streamovacej služby na Slovensku

To znamená, že americké spoločnosti potrebujú získať licenciu od vlády na export alebo transfer technológií. Vtedy boli niektorým americkým spoločnostiam, vrátane Intelu a Qualcommu, udelené licencie na dodanie technológie Huawei, ktorá nesúvisela s 5G.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.