Bianchi E-SUV – sen každého milovníka elektrobicyklov

ZDROJ | Bianchi

V poslednej dobe sa elektrobicykle predbiehajú, kto predstaví lepší a krajší. Konkurencia to však bude mať s novým modelom Bianchi E-SUV ťažké. Vyzerá úchvatne.

Elektrický horský bicykel ponúka prvotriedny dizajn, ktorý vyzerá na prvý pohľad futuristicky. Talianski dizajnéri si dali skutočne záležať.

ZDROJ | Bianchi

Pozrite sieROCKIT – bicykel s výkonom motorky z Nemecka

Značka Bianchi ponúka tri modely – E-SUV Racer, E-SUV Rally a E-SUV Adventure. Všetky tri bicykle ponúkajú rám z uhlíkových vláken.

Prvý bicykel s označením Racer je určený pre pretekanie na elektrických bicykloch a je tomu prispôsobený predĺženou vidlicou. Verzia Rally disponuje lepším príslušenstvom ako napríklad 1 100 lúmenovým predným svetlometom a 29″ a 27″ kolesami. Posledný model Adventure je kombináciou bicykla vhodného ako do mesta, tak na horské cesty.

Z technológií nechýbajú integrované LED svetlá, blatníky a výkonná 720 Wh batéria, ktorá je zabudovaná v ráme bicykla podobne ako pri väčšine moderných elektrobicykloch. Spomínané blatníky sú tiež zaujímavo riešené, keďže nechránia celý objem kolesa ale len trčia z rámu, takže teoreticky by ste mali ostať relatívne čistý.

ZDROJ | Bianchi

Pozrite siGreyp G5 – elektrický bicykel s dojazdom 100 kilometrov

O pohon sa stará motor Shimano STEPS E-8000. Z ďalšieho príslušenstva bicykel Bianchi E-SUV ponúka stojany na pripojenie doplnkových GPS modulov. Dojazd či dĺžka nabíjania zatiaľ známe nie sú, rovnako ani hmotnosť, ktorá je pri ťažších elektrobicykloch kľúčová.

Čo sa týka ceny, profesionálny bicykel mieri na vyššie cenové hladiny. Cena začína na 6 790 a končí na 10 490 €. Kúpiť si v dnešnej dobe auto alebo bicykel už podľa týchto cien skutočne nerobí žiaden rozdiel. Rozdiel bude v tom, že pri tomto bicykli o svoju investíciu pravdepodobne neprídete a spravíte navyše niečo pre svoje zdravie. Presný dátum vydania zatiaľ oznámený nebol, no testovať takýto bicykel by sme rozhodne neodmietli, takže veríme, že to bude čoskoro.

ZdrojBianchi

Komentáre k článku