Reklama

Bezdrôtové nabíjanie mobilov konečne pre každého?

Dominik Fúsek

Slovné spojenie „bezdrôtové nabíjanie“ sa v poslednom čase skloňuje stále častejšie. Najskôr sa objavili drahé doplnky pre „vyvolené“ smartfóny (Powermat: bezdrôtové nabíjanie mieri k masám), nasledovalo univerzálne riešenie (Energizer predstavil univerzálnu bezdrôtovú nabíjačku) a dnes tu konečne máme aj variant od jedného z väčších výrobcov.

LG Wireless Charging Pad

LG je po HP (HP TouchPad: Mal by mať iPad strach?) druhým veľkým výrobcom, ktorý začal brať bezdrôtové nabíjanie vážne a predstavil svoje riešenie. LG WCP-700, alebo jednoducho Wireless Charging Pad, funguje presne ako jeho predchodcovia. Skladá sa z dvoch častí – nabíjačky a podložky, na ktorú je nutné mobil položiť. Proces prebieha na princípe elektromagnetickej indukcie, pričom by ako prijímač mala slúžiť cievka zabudovaná v kryte batérie. Tu však narážame na problém.

LG Wireless Charging Pad

Žiadny takýto prístroj totiž doteraz nebol predstavený. Výrobca nezverejnil zoznam podporovaných smartfónov, keďže by bol s najväčšou pravdepodobnosťou prázdny. Dobrou správou je, že LG zvolilo štandard Qi, teda rovnaký, ako konkurenčný Energizer. Pre úspech a masové rozšírenie bezdrôtových nabíjacích systémov je totiž štandardizácia viac než nutná. Príslušenstvo by sa v USA malo začať predávať už v apríli za v prepočte 50 €, stále však čakáme na prvé kompatibilné smartfóny.

LG Wireless Charging Pad

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.