Reklama

Best IQ Test: vyčíslite svoj výkon ľahko a rýchlo

Dominik Fúsek

V minulosti boli IQ testy veľmi populárne a ich výsledky boli často preceňované. Dnes už našťastie vieme, že inteligencia nie je zďaleka jediným faktorom, ktorý ovplyvňuje kvalitu a úspešnosť človeka. Napriek tomu nie je na škodu zistiť, koľko hrubej sily sa skrýva vo vašom mozgu.

Best IQ Test

Treba podotknúť, že ani samotnú inteligenciu nemožno jednoducho zmerať a že pod týmto pojmom chápeme viacero schopností myslenia. Ľahko sa ale dá vyčísliť jej elementárna časť, a to logika. Zvyčajne sa na túto činnosť používajú testy založené na postupnostiach – vidíte dve trojice, medzi ktorými je istý logický vzťah postupnosti a vašou úlohou je odhaliť pravidlo a aplikovať ho na tretiu trojicu. Následne z deviatich možností vyberiete tú správnu. Takto funguje aj Best IQ test. Obsahuje 39 úloh so stúpajúcou obtiažnosťou. Na čas sa nehľadí, pokiaľ hneď odpoveď neviete, môžete otázku preskočiť. No pred dokončením testu je nutné zodpovedať všetky, aspoň si tipnúť.

Best IQ Test

Výsledok IQ testu samozrejme reprezentuje počet percent výkonu priemerného človeka. Pre vyčíslenie IQ je teda nutné porovnať istú databázu riešiteľov. Autor aplikácie tvrdí, že jeho výpočet sa zakladá na 250 000 odpovedajúcich a ponúkne vám hneď dva výsledky – americký a európsky. Tým už sa cesta aplikácie vo vašom smartfóne prakticky končí – jedine ak by ste chceli vývoj IQ sledovať v čase. Inak ide len o jednorázovku, ale prínosnú.

 

Link na stiahnutie v Google Play

 

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Google Play

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.