Reklama

Bentley bude mať hybridnú luxusnú limuzínu a dokonca aj hybridné SUV

Marek Šimunek

Bentley sa tiež bude chcieť zaradiť medzi ekologicky a energeticky efektívnejšie zmýšľajúce automobilky. Doposiaľ sa motory tejto luxusnej značky vyznačovali najmä výkonom a kultivovaným chodom. To by sa však čoskoro malo zmeniť, keďže Bentley sa chystá na medzinárodnom autosalóne v Pekingu predstaviť vlastný hybridný pohon, ktorým bude poháňaný najprv luxusný sedan Mulsanne a následne aj iné modely značky, vrátane pripravovaného SUV. To by malo byť predstavené v priebehu roka 2017.

Bentley Hybrid Concept

Aj napriek tomu, že na detaily novej pohonnej jednotky si budeme musieť počkať je známe, že bude kombinovať výkonný benzínový motor s úsporným elektromotorom. Podľa dostupných informácií by vďaka novému motoru mal narásť výkon o viac ako 25%, pričom emisie CO2 by mali klesnúť o 70%. Každé Bentley s novým hybridným pohonom by navyše malo byť schopné prejsť minimálne 50 kilometrov na čisto elektrický pohon, čo by malo zabezpečiť pohyb aj v mestských zónach, kde sú zakázané emisie.

Bentley Hybrid Concept

Samozrejme Bentley nenecháva nič na náhode ani v prípade luxusu. Hybrid Concept preto okrem množstva známych luxusných prvkov ponúkne unikátnu implantáciu medených častí. Preto nájdete meď nielen ako doplnok exteriéru v svetlách, brzdách, znaku, ale samozrejme aj v interiéri kde nebude chýbať ani prešívanie sedadiel vo farbe mede. Následne by malo byť viac ako 90% modelov tejto značky dostupných aj s hybridným pohonom.

Bentley Hybrid Concept

Foto: Bentley

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.