BenQ Zowie XL2540 – monitor pre profesionálnych hráčov

ZDROJ | BenQ

V posledných rokoch sa rozmohlo nové zamestnanie, ktorým je profesionálny hráč. Títo ľudia sa stretávajú na podujatiach, kde logicky vyhrá ten najlepší. S monitorom BenQ Zowie XL2540 by tento cieľ mal byť opäť o trochu ľahší.

benq-zowie-xl2540-6
ZDROJ | BenQ

Na to, aby ste sa aj vy mohli stať profesionálnym hráčom potrebujete štyri základné veci. Schopnosti, výkonný počítač, hráčsku myšku a poriadny monitor. BenQ prichádza s novinkou špeciálne určenou pre hráčov, ktorá ponúkne mnoho funkcií.

Pozrite si7 herných konzol, ktoré na Vianoce vyčaria úsmev každému hráčovi

Na prvý pohľad si určite všimnete fyzický doplnok s názvom Shield, ktorý má obmedziť nepotrebné svetlo či nakúkanie súpera.

benq-zowie-xl2540-2
ZDROJ | BenQ

Pravdepodobne najväčším lákadlom 24,5-palcového panelu bude obnovovacia frekvencia., Tá v tomto prípade činí 240 Hz. Namiesto zameriavania sa na vysoké rozlíšenie, ktoré je v tomto prípade Full HD, sa tak hráči môžu viac sústrediť na plynulosť hry. Doba odozvy je len 1 ms.

benq-zowie-xl2540
ZDROJ | BenQ

BenQ Zowie XL2540 poskytuje taktiež dostatočné možnosti v oblasti pripojenia. Konkrétne ide o DVI, 2 HDMI porty, DisplayPort a 4 USB porty.

Pozrite siR1 Razer Edition – počítač, ktorý poteší hráčske oko

Zo spomínaných funkcií tu nájdeme napríklad Black eQualizer. Ten je zodpovedný za zosvetlenie tmavých oblastí hry bez preexponovania okolia.

benq-zowie-xl2540-3
ZDROJ | BenQ

Nápomocný bude aj prepínač S Switch, pre rýchlu voľbu nastavenia monitora pre jednotlivé úlohy či vyberanie medzi viacerými monitormi. Na výber budú tri sloty.

benq-zowie-xl2540-4
ZDROJ | BenQ

Rámy monitorov sú známe pre zrkadlenie obsahu premietaného na panely, a tak môže hráč stratiť pojem o dianí. BenQ preto použil špeciálne orámovanie bez odleskov.

benq-zowie-xl2540-5
ZDROJ | BenQ

Pre čo najväčšie pohodlie výrobca nezabudol ani na nastaviteľnú výšku monitora. BenQ Zowie XL2540 bude výškovo ovládateľný jedným prstom.

Pozrite siSennheiser PC 373D sú lahôdkou pre uši hráčov

benq-zowie-xl2540-8
ZDROJ | BenQ

Podrobnosti ohľadom ceny alebo dostupnosti produktu zatiaľ neboli zverejnené. BenQ Zowie XL2540 by však mal byť viac diskutovaný na nadchádzajúcej konferencii DreamHack koncom novembra.

ZdrojBenQ

Komentáre k článku