Reklama

BenQ W1700 - 4K Ultra HD projektor za prijateľnú cenu

Zdroj | BenQ
Michal Spiegel
Zdroj | BenQ
Zdroj | BenQ

4K Ultra HD projektory sú super vec, pokiaľ na ne máte financie. Priekopnícka značka medzi projektormi prichádza s novinkou, ktorá je cenovo prijateľnejšia než väčšina konkurencie. Privítajte BenQ W1700.

Zdroj | BenQ

Projektory sú perfektná vec na vytvorenie skutočného domáceho kina a tiež na nalákanie kamarátov na sledovanie majstrovstiev sveta v hokeji. O to lepšie to je, keď vlastníte 4K Ultra HD projektor.

Za posledné dva roky sme sa 4K Ultra HD projektorom venovali viackrát. Spomenieme napríklad Sony VPL-VW285ESEpson EH-TW9300W či BenQ X12000. Všetky modely majú jednu vec spoločnú – za menej ako 3 000 eur ich na trhu nezoženiete.

Zdroj | BenQ
Pozrite si

BenQ X12000 – 4K Ultra HD projektor do vašej domácnosti je tu!

BenQ sa preto rozhodol prísť s cenovo prístupným modelom BenQ W1700. Okrem toho, že vám bude premietať krásny a ostrý obraz v 4K Ultra HD, nebude mu chýbať ani podpora pre vysoký dynamický rozsah HDR.

Čo sa týka ostatných špecifikácií, projektor by mal disponovať 1.2x zoomom a nechýba štandard Rec. 709 HDTV. Z ďalších technológii sa BenQ chváli CineHome, CinemaMaster Video+ a CinematicColor pre ostrý obraz s uveriteľnými farbami.

Po zvukovej stránke, BenQ projektor disponuje 5W reproduktorom s technológiou CinemaMaster Audio+ 2, ktorá umožní prednastaviť zvuk na konkrétny mód, napríklad pre hranie hier alebo pre počúvanie hudby. Pri kúpe však odporúčame dokúpiť aj kvalitné reproduktory, nech si viete doma spraviť poriadne kino.

Zdroj | BenQ
Pozrite si

Sony má nový 4K Ultra HD projektor VPL-VW285ES za 5 000 dolárov

Lampa projektoru sľubuje výdrž 15 000 hodín vďaka technológii SmartEco. Na sledovanie 100″ obrazu potrebuje mať projektor aspoň 3,6 metra odstup od steny.

Pýtate sa na cenu? Podľa oficiálnych informácií by mala byť nastavená na 1 559 eur. Nehovoríme, že to je zrovna pre slovenské platy, no aspoň nejaký cenový krok pozitívnym smerom. BenQ W1700 by sa na európskom trhu mal objaviť v januári budúceho roku.

Čo na tento kúsok poviete a hlavne na jeho cenu? Doprajete si takéto kino ako darček po Vianociach?

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.