Reklama

BenQ poteší hráčov, predstavil výkonný LED projektor

Zdroj | Benq
Richard Pliešovský
Zdroj | Benq
Zdroj | Benq

Projektory sú síce s nami už poriadne dlho, ale herných projektorov sa na trhu neobjavuje príliš veľa. Je to pochopiteľné, nároky hráčov boli donedávna ťažkým orieškom pre túto technológiu.

Známy výrobca BenQ však vie, ako vyrobiť špičkový projektor a to aj pre účely hrania. Dokazuje to jeho najnovší model, BenQ X500i. Ten nadväzuje na X300i, ktorý bol prednastavený v septembri.

X500i je smart herný projektor s krátkou projekčnou vzdialenosťou. Prináša množstvo detailov, ktoré hráči vyžadujú a prinesú im vítanú výhodu v hre. Novinka sa môže pochváliť 4LED svetelným zdrojom, ktorý ponúka pôsobivý jas, až 2 200 ANSI lúmenov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

BenQ GV31 – reproduktor s projektorom, alebo projektor s reprákom?

Projektor si poradí so 4K UHD (3840 x 2160 px) rozlíšením s natívnym pomerom strán 16:9. Poskytuje obnovovaciu frekvenciu 2K 120 Hz s prijateľnou latenciou 8,3 ms. Životnosť lampy je až 30 000 hodín.

Realistický obraz dopĺňa priestorové audio, vďaka ktorému budete počuť každý posun v hre prostredníctvom presného umiestnenia zvuku – od výbušných výbuchov až po tiché okamihy. Technológia CinematicSound sa s využitím dynamického vylepšenia MAXXAudio DPS a dizajnu symetrického umiestnenia reproduktorov postará o to, aby ste získali realistickú 3D audio sféru, ktorá vás vtiahne do hry.

Zdroj | BenQ

BenQ X500i má kontrastný pomer 600 000:1 so stmievaním svetelného zdroja sprevádzaným 30-bitovými farbami (čo je viac ako miliarda farieb). X500i podporuje 95 % Rec. 709 a 84 % DCI-P3 pokrytie. Je vybavený viacerými obrazovými režimami, napr. 3D, Bright, Cinema, FPS, HDR RPG, HDR SPG, HDR10, RPG a SPG, z ktorých (vraj) všetky poskytujú prémiový pocit pri hraní.

Vďaka mapovaniu tónov HDR a technológii SSI Dynamic Black dokážete jednoducho upraviť intenzitu svetla a prispôsobiť jas záberom. Zložité detaily sa zobrazia aj v tmavých tieňoch. S pomerom premietania 0,69 až 0,83 a 1,2-násobným priblížením si môžete prispôsobiť veľkosti obrazovky tak, aby sa zmestili do rôznych priestorov a premietať pôsobivú 95″ obrazovku už z 1,44 m pre sledovanie akejkoľvek zábavy.

Zdroj | BenQ

Čo sa týka konektivity, X500i prichádza základné porty. Je to 2 x HDMI port, 1 x USB typu A, 1 x USB typu C a 1 x RS-232 (DB-9pin).

Pre tých, ktorí chcú hrať AAA hry v 4K, je X500i ideálnou voľbou. Novinka je dostupná za 1 699 €. Dostupnosť a ceny pre európsky trh zatiaľ nepoznáme.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.