BenQ má nový e-športový monitor XL2546 s technológiou Dynamic Accuracy

ZDROJ | BenQ

Monitor BenQ XL2546 ponúka všetko, po čom by profesionálny hráč e-špotových hier mohol túžiť. Nechýbajú ani cloniace štíty pre maximálne sústredenie na hru.

ZDROJ | BenQ

Zowie, značka e-športových produktov od BenQ prináša 24,5-palcový monitor s TN panelom a Full HD rozlíšením. Hráči ocenia najmä 1 ms odozvu a obnovovaciu frekvenciu 240 Hz.

Pozrite siLG má nový 34-palcový 144 Hz zakrivený monitor

Hlavným ťahákom monitoru je technológia Dynamic Accuracy (DyAc), ktorá zabezpečí čo najlepšiu viditeľnosť a jasnosť obrazu v pohybe. Najlepšie je to údajne pozorovateľné pri streľbe z prvej osoby, kedy je okolie aj napriek výstrelom zo zbrane jasne viditeľné.

ZDROJ | BenQ
https://youtu.be/rw_CVCyNCHk

Obnovovacia frekvencia 250 Hz zaručí plynulé zobrazenie aj tých najrýchlejších pohybov, čo hráčom dodá značnú výhodu oproti svojim protivníkom. Funkcia Black eQualizer dokáže vyvážiť jas určitej časti obrazovky, kedy napríklad vytiahne tmavé časti obrazu, ktoré by boli inak len ťažko viditeľné. O to, aby sa oči pri hraní unavili čo najmenej sa postará obmedzenie modrého svetla.

ZDROJ | BenQ

Nedá sa nevšimnúť si aj štíty po bokoch, ktoré majú obmedziť rušenie okolia pri hraní. Ich naklonenie je nastaviteľné a je možné ich aj úplne odstrániť. Montor je samozrejme možné jednoducho nakloniť či zdvihnúť do požadovanej výšky.

Špecialitou je aj ovládač, pomocou ktorého sa dajú rýchlo prepínať medzi troma prednastavenými režimami. BenQ nezabudlo ani na detaily ako je napríklad odraz obrazu v spodnej lište monitoru. Medzi portmi sa nachádza DVI-DL, 2x HDMI, USB, DisplayPort, port na slúchadlá a port na mikrofón.

BenQ Zowie XL2546 je už v predaji na našom trhu za odporúčanú cenu 529 eur.

ZdrojTlačová správa BenQ

Komentáre k článku