Reklama

BenQ GH700 a GH600: 21x zoom, štýlový dizajn a odlišné vnútornosti

Števo Porubský

Spoločnosť BenQ je u nás známa skôr vďaka LCD monitorom či iným perifériám k počítačom. Vyrába však aj fotoaparáty, medzi ktorými sa objavili dve novinky zo série ultrazoomov. Oba modely sú si podobné ako vajce vajcu, no ich vnútornosti sú úplne iné.

 BenQ GH700

Modely série ultrazoomov – GH700 a GH600 sú naozaj navonok rovnaké. Rozmery oboch sú 112,5 x 75,9 x 63,4 mm, no kvôli odlišným vnútornostiam je ich hmotnosť už rozdielna. Model GH700 má 370 gramov, model GH600 má 355 gramov. Oba modely sú vybavené identickým objektívom s 21-násobným optickým priblížením (25-525 mm v prepočte na kinofilm), pričom svetelnosť je na úrovni f/3,1 – f/5,8. Objektív má optickú stabilizáciu a je vraj potiahnutý i nano vrstvou, ktorá eliminuje odrazy bočného svetla, takže fotografie by mali byť ostrejšie a s vernejšími farbami. Oba modely majú ako hľadáčik 3-palcový LCD displej s rozlíšením bežných 460 tisíc bodov a nechýba ani slot na SDXC pamäťové karty či HDMI výstup.

 BenQ GH600

Model GH700 je samozrejme lepšie vybavenou novinkou. Výrobca si za základ zvolil 16 Mpx BSI CMOS senzor spoločnosti Sony a procesor Ambarella. Vďaka nim je novinka schopná natáčania i Full HD videa pri 30 fps a so stereo zvukom, ale i snímaniu v pomerne zlých svetelných podmienkach. S režimom Handheld Night Shot by mali byť fotografie i v noci ostré a bez výraznejšieho šumu vysokých ISO hodnôt. Vo výbave nechýba ani makro režim od 1 cm, pre-rec  a HDR režimy či vysokorýchlostné snímanie do rýchlosti 10 fps. V plnom rozlíšení je schopná GH700-ka vytvoriť 10 snímok. Cena novinky by mala byť okolo 200 € a na trhu sa objaví už v tomto mesiaci.

 BenQ GH700

Menej vybavený model – GH600 má vo svojich útrobách CCD snímač s rovnakým, 16 Mpx rozlíšením a taktiež jeho výrobu zastrešuje Sony. CCD snímač má na svedomí snímanie maximálne HD videa, teda 720p, samozrejme so stereo zvukom. V informáciách o novinke je tiež informácia o doplnkových efektoch, ktoré akoby modelu GH700 chýbali. Zaujímavé sú režimy ako Color Accent (zdôraznenie farby), LOMO (umelecké efekty), rybie oko či režim koláže (4 fotografie do jednej fotky). Inak sú si oba modely veľmi podobné. Rozdiel je však určite v cene. Model GH600 by mal stáť okolo 160 € a na trhu sa objaví i v bielej farbe.

 BenQ GH600

Foto: BenQ

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.