Reklama

BenQ EW - nové QHD monitory nabité technológiami

Zdroj | BenQ
Michal Spiegel
Zdroj | BenQ
Zdroj | BenQ

Spoločnosť zaoberajúca sa perfektnými projektormi a monitormi prichádza na náš trh s novým radom monitorov BenQ EW s podporou QHD rozlíšenia a novými funkciami. Poďme sa na ne pozrieť bližšie.

Zdroj | BenQ

BenQ predstavil dve novinky – BenQ EW2770QZ a BenQ EW3270ZL. Jedná sa takmer o totožné monitory s výraznejším rozdielom vo veľkosti uhlopriečky. Prvý menovaný sa môže pochváliť 27″ uhlopriečkou. Ak by vám to však nestačilo, druhý monitor od BenQ má 32″.

Dizajnovo na tom nie sú najhoršie a ponúkajú ostré línie a 27″ verzia je doplnená navyše o striebornú základňu.

Zdroj | BenQ
Pozrite si

BenQ Zowie XL2540 – monitor pre profesionálnych hráčov

Formát displeju je 16:9 a monitory sľubujú 100% pokrytie sRGB farebného priestoru. Väčší 32″ model ponúka výraznú čiernu farbu. Oba modely disponujú QHD rozlíšením (2 560 x 1 440 pixelov).

Z nových funkcií poteší SmartFocus, ktorá po spustení umožní vybrať si oblasť na obrazovke, ktorá bude podsvietená a ostatná časť obrazovky sa stlmí. Táto funkcia nájde využitie najmä ak chcete zvýrazniť určitú časť obrazu, napríklad pri prezentáciách.

Ďalšou funkciou je Brightness Inteligence, ktorá upravuje jas monitoru a teplotu farieb v závislosti od prostredia, podobne ako to majú vymyslené smartfóny. Nechýba ochrana pred škodlivým modrým svetlom a blikáním pomocou funkcií Low Blue Light a Flicker-free.

Pozrite si

BenQ X12000 – 4K Ultra HD projektor do vašej domácnosti je tu!

Čo sa týka technických špecifikácií, 27″ monitor disponuje kontrastom 1000:1 a odozvou 5 ms. Ozvučený je pomocou dvoch 2W reproduktorov. O konektivitu sa starajú dva HDMI porty a jeden DisplayPort konektor. Nechýba možnosť uchytenia na stenu cez tzv. VESA štandard.

Zdroj | BenQ

32″ monitor od BenQ ponúka kontrast 3000:1 a odozvu 4 ms. Reproduktory majú 3W výkon a čo sa týka konektivity, je na tom rovnako ako jeho menší brat, len mu pribudol mini DisplayPort konektor.

Ak vás monitory zaujali, väčší 32″ BenQ W3270ZL si môžete kúpiť už teraz za cenu 479 eur. Menší 27″ model BenQ EW2770QZ bude dostupný koncom apríla za rovnakú cenu, teda 479 eur.

Zdroj | BenQ
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.