Reklama

BenQ DV S11: dotykáč, Full HD, pico projektor... čo je to?

Števo Porubský

Má to veľký dotykový displej, ale nie je to mobil. Má to Full HD video, ale nie je to kamera. Má to pico projektor, ale nie je to len projektor. Čo je to? Odpoveď je – novinka z dielne BenQ, ktorá v sebe spája výhody kamkodéra a pico projektora.

 BenQ DV S11

BenQ DV S11 je azda prvý výrobok svojho druhu, ktorý v sebe spája hneď niekoľko zariadení. Otázna je jedine výsledná kvalita, ale o tom potom. Z jednej strany by sa mohlo zdať, že sa jedná o mobil s veľkým dotykovým displejom, no ten slúži len na ovládanie a samozrejme ako hľadáčik pri fotení alebo natáčaní videa. Uhlopriečka je 3,5-palca a rozlíšením 230 tisíc pixlov, čo je vlastne QVGA rozlíšenie. Z druhej strany je zas šošovka 5 Mpx fotoaparátu s 1/3,2-palcovým CMOS snímačom. Ten by mal zvládať dokonca aj Full HD video pri 30 fps. Hoci výrobca udáva, že objektív je veľmi svetelný (f/2.8), výsledok nemusí byť k „pravému“ Full HD videu vôbec blízko. Zaujímavá je tiež informácia o maximálnom rozlíšení fotografie – 16 Mpx. Tú však DV S11 dosahuje tzv. interpoláciou. Kamkodéru chýba síce blesk, nahrádza ho však prisvetlovacia LED dióda. Aspoň niečo.

 BenQ DV S11

Projektor ako pridaná hodnota

Novinka je však najviac zaujímavá práve svojou možnosťou nasnímaný obraz okamžite premietať pomocou malého pico projektora na bočnej strane. Výrobca sľubuje až 50 palcový obraz, no nikde v špecifikácii som sa nedozvedel v akom maximálnom rozlíšení. Môžeme však predpokladať, že sa bude jednať o VGA rozlíšenie známe aj z iných samostatných pico projektorov (Toshiba Lumileo P100 a M200: Výkonné projektory do vrecka!). Rovnako nie je známa ani svietivosť. Rozmery novinky sú 108 x 55 x 16 mm a hmotnosť výrobca udáva na hranici 110 gramov, čo nie je vôbec zlé. Zlá však určite bude len 800 mAh Li-Ion batéria, ktorá toto pomerne energeticky náročné (dotykový displej, Full HD kamera, pico projektor) nemôže udržať pri živote viac ako pár hodín. Na DV S11-ke nájdete aj slot pre SDHC karty (do 32 GB) a tiež USB a HDMI konektory, predpokladám, že pôjde o miniUSB a miniHDMI. Cena novinky by sa mala pohybovať okolo 300 USD, no to len v Hong Kongu. V Európe bude stáť asi rovnakú sumu v eurách niekedy začiatkom budúceho roka.

BenQ DV S11

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.