Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

BenQ a jeho jedinečný 4K HDR herný projektor TK700STi

BenQ a jeho jedinečný 4K HDR herný projektor TK700STi
Zdroj | BenQ
Richard Pliešovský
BenQ a jeho jedinečný 4K HDR herný projektor TK700STi
Zdroj | BenQ
Zdroj | BenQ

Známy výrobca projektorov uviedol na trh ako prvý na svete 4K HDR herný monitor s mimoriadne nízkou latenciou. Vďaka týmto parametrom si konečne prídu na svoje nielen nároční diváci, ale i hráči.

Projektor BenQ TK700STi ponúka 4K rozlíšenie (3 840 x 2 160 px), svietivosť 3 000 ANSI lúmenov, podporu HDR10/HLG, 96-percentné pokrytie farebného priestoru Rec.709 a funkciu korekcie farieb v reálnom čase.

Spomínaná nízka odozva dosahuje 16 ms pri 4K/60 rozlíšení, čo je naozaj momentálne špička medzi dostupnými 4K projektormi. V prípade FHD rozlíšenia získate ešte nižšiu latenciu 8,33 ms pri 120 Hz, alebo 4 ms pri 240 Hz.

Zdroj | BenQ

Ide o projekčný systém DLP s 240 W lampou, kontrastným pomerom 10 000:1 a 1,07 biliónmi farieb. Natívne rozlíšenie je 16:9. Životnosť lampy má byť 4 000 hodín v režime Normal, resp. 8 000 hodín (SmartEco) alebo 10 000 hodín (Eco).

Menšou slabinou je zvuk, ktorý zabezpečuje len jeden 5-wattový reproduktor. V prípade tohto zariadenia sa však predpokladá pripojenie ku kvalitnému audio systému. Každopádne, projektor vám poskytuje ozvučenie prostredníctvom 5 W zvukového systému treVolo. Môžete si nastaviť niekoľko režimov (Kino, Hudba, Šport, Hra).

Pozrite si

5 projektorov do 489 € nie len na MS v hokeji

Predkonfigurované režimy má aj samotný projektor. Na hráčov čaká možnosť výberu žánrov, v ktorý budú hrať – FPS, RPG alebo šport (SPG). Pri každom sa optimalizujú nastavenia obrazu, zvuku a latencie.

BenQ TK700STi označuje výrobca nielen ako hený projektor, ale aj smart. Je to vďaka certifikácii od Google a integráciou operačného systému Android TV vrátane obchodu Google Play. Adaptér dodávaný s projektorom umožňuje okrem sťahovania aplikácií tiež bezdrôtový prenos obsahu cez AirPlay (pre používateľov zariadení s iOS), alebo Chromecast (používatelia s Androidom). V rámci podporovaných krajím je možné využívať aj služby hlasového asistenta Google Assistant.

Zdroj | BenQ

Projektor má dva HDMI 2.0 porty a pokročilé AV ovládacie prvky. Nebudete mať problém rýchlo prepínať medzi vstupnými zdrojmi, či sa už pripájate z hernej konzoly, set-top boxu, Bluray prehrávača, alebo ďalších zariadení.

Okrem bežných výškovo nastaviteľných nožičiek sa obraz projektoru môže prispôsobiť pomocou úpravy lichobežníkového skreslenia 2D keystone s funkciou automatickej vertikálnej korekcie. Projektor zvládne premietať obraz na krátku vzdialenosť. Už 1,99 metra od steny stačí na 100″ uhlopriečku. Nechýba 1,2-násobný zoom.

BenQ TK700STi dopĺňa nedávno uvedený herný model X1300i a je k dispozícii za 1 279 euro. Vzhľadom na parametre je to naozaj dobrá cena.

Zdroj