Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Batéria pri dopravnej nehode vyletela z elektromobilu, zastavil ju až strom

Batéria pri dopravnej nehode vyletela z elektromobilu, zastavil ju až strom
Stanislav Vinc
Batéria pri dopravnej nehode vyletela z elektromobilu, zastavil ju až strom

Nehody elektromobilov so sebou prinášajú zvýšené riziko požiaru, ktorý môžu spôsobiť poškodené batériové články a v nich prebiehajúce chemické reakcie. Na takéto situácie sú so zvyšujúcou sa popularitou takýchto vozidiel postupne pripravovaní aj hasiči.

So situáciou, ktorú museli riešiť tento týždeň zložky v kanadskom Vancouveri, sa zrejme doposiaľ nestretol ešte nikto na svete. Batériový modul, ktorý váži stovky kilogramov, totiž po náraze do druhého vozidla vyletel z elektrického SUV Audi e-tron a zastavil sa až o niekoľko metrov ďalej.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dopravnú nehodu spôsobil práve spomínaný elektromobil, ktorý sa vrútil do križovatky nebezpečnou rýchlosťou a podľa všetkého ňou prešiel na červenú. Elektromobil narazil do vozidla značky Toyota, ktorého vodič mal v tom čase prednosť v jazde. Obaja vodiči z nehody vyviazli bez ťažších zranení.

Ako je možné vidieť na videu, batéria preletela na druhú stranu vozovky, kde ju v pohybe zastavil až strom. Tam vzhľadom na poškodenie článkvo začala spočiatku dymiť a podľa ďalších záberov napokon aj horieť. Vozidlo pri náraze zároveň zvalilo na zem stĺp elektrického vedenia, čo ešte znásobilo riziko možnej škody na majetku a zdraví zasahujúcich hasičov a ľudí v okolí.

Zdroj | Reddit/SorryImNotOnReddit

Kapitán Dennis Hwang z kanadskej polície uviedol, že celú oblasť pre istotu uzavreli a dodal, že ide o vôbec prvý prípad, pri ktorom evidujú oddelenie batérie od elektromobilu.

Či ide o konštrukčnú chybu, alebo sa batéria od zvyšku vozidla oddelila zámerne, v tejto chvíli nie je jasné. Polícia nehodu ešte stále vyšetruje a automobilka Audi na žiadosť o reakciu zo strany viacerých médií zatiaľ nereagovala.

Zdroj