Reklama

Batéria Hummera EV bude vážiť viac, než priemerný malý automobil!

Igor Neštrák

Od predstavenia elektrického Hummera EV, nástupcu legendárneho offroadu vychádzajúceho z vojenského špeciálu, už ubehol poriadne dlhý čas. Pri predstavovaní výrobca uvádzal len predpokladané parametre týkajúce sa dojazdu a samotnej spotreby. Niet sa čomu diviť, keďže už pri predstavovaní na jeseň roku 2020 bol predpokladaný termín spustenia predaja až v roku 2023.

Vrámci pred-sériovej výroby svoj obrovský elektrický offroad GMC podrobil homologizačným testom spotreby a dojazdu. Hummer EV fascinoval verejnosť už počas predstavenia. Nový elektrický Hummer EV bude vyrábaný v dvoch karosárskych variantoch a to vo verzii pickup a ako klasické SUV. Najvýkonnejšia verzia bude vybavená troma elektromotormi o celkovom výkone až 714 kW. Aj napriek gigantickým rozmerom má zrýchľovať na 100 km/h za 3,3 sekundy.

Zdroj | GMC

Hummer EV je kráľom nielen v samotnom teréne ale aj svojimi parametrami. Na šoférovanie tohto obra je potrebné vodičské oprávnenie pre nákladné vozidlá, keďže pohotovostná hmotnosť má hodnotu 4 111 kg. Pre porovnanie konkurencia je výrazne ľahšia. Už predávaný Rivian R1T má pohotovostnú hmotnosť 3 203 kg a taký Ford F-150 Lightning je ešte ľahší, váži len 3062 kg. Hummer EV je podstatne ťažší aj v porovnaní so svojim legendárnym naftovým súrodencom H-1, ktorý váži 3428 kg.

Zdroj | GMC

Tento offroad má na konte aj ďalšie naj v podobe najväčšie akumulátora, ktorý kedy bol zabudovaný do sériovo vyrábaného elektromobilu. Vo svojom najvyššom variante dosahuje využiteľnú kapacitu až neuveriteľných 212,7 kWh. Spomínaný Rivian vo svojich útrobách ukrýva len 128,9 kWh, Ford len o niečo viac a to 131 kWh.

Pozrite si

Mercedes-AMG EQE ponúkne výkon 687 koní! A k tomu luxusný interiér…

So zvyšujúcou sa kapacitou akumulátora úmerne rastie aj jeho hmotnosť. Tento, ktorý je použitý v Hummer EV, je ťažší ako priemerný malý automobil. Jeho hmotnosť je neskutočných 1 325 kg.

Zdroj | GMC

Gigantická hmotnosť sa podpísala na efektivite elektrického pohonu Hummera EV. Podľa zverejnených dokumentov EPA dosahuje Hummer EV so spomínaným akumulátorom dojazd 529 km, čo predstavuje priemernú spotrebu v kombinovanej premávke viac ako 40 kWh.

Elektrický Hummer EV sa ešte ani len nezačal predávať, avšak svojimi parametrami neustále budí pozornosť a rozruch.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.