Reklama

BaseCamp je gril, ktorý uvarí jedlo a nabije váš smartfón súčasne

Marek Šimunek

Čo myslíte kde sa môže podobný nápad, ako gril, ktorý dobije vaše gadgety objaviť? Samozrejme, že na crowd fundingovej platforme Kickstarter. BaseCamp je v poradí už tretím dielom tímu BioLite, ktorý už v minulosti uviedol podobné zariadenia. BaseCamp je však určený pre rodinnú grilovačku a používa rovnaké princípy ako prvý gril, len k nemu pridáva ešte niečo navyše. Gril totiž okrem prípravy jedla nabije vaše smartfóny a dokáže dodávať energiu aj malej lampičke, ktorá osvetlí okolie v momente, keď sa párty predĺži až do večerných hodín.

BaseCamp

Ako to celé funguje. Pomerne jednoducho. V samotnom grile sa skrýva termogenerátor, ktorý mení tepelnú energiu na elektrinu a vy si tak počas grilovania môžete dobiť svoj telefón. Súčasne však teplo poháňa aj malý ventilátor, ktorý ženie vzduch naspäť do spaľovacej komory pre ešte lepšie horenie. Na obale grilu navyše nájdete aj batériu, takže ak práve nepotrebujete nič nabiť, vytvorená energia sa v nej uskladní a vy ju môžete využiť kedykoľvek neskôr. Ako to celé v skutočnosti funguje si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

Gril BaseCamp je zatiaľ iba projektom, ak ho teda chcete podporiť, môžete tak učiniť priamo na stránke Kickstarter príspevkom, za ktorý môžete tento gril v prípade sériovej produkcie získať podstatne výhodnejšie.

Foto: Kickstarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.