Reklama

Balík Microsoft Office 365 v ostrej prevádzke

Dominik Fúsek

Americký softvérový gigant Microsoft svoju office službu založenú na cloud zdieľaní predstavila už dávnejšie. Až teraz sa ale balík Office 365 zbavil označenia „beta“ a je plne pripravený na používanie.

Microsoft Office 365

V kancelárskej oblasti cloud služieb v súčasnosti neohrozene vládne Google. Nová služba od Microsoftu síce nie je priamym konkurentom Google Docs, aj tak ale môže konkurencii znepríjemniť život. V prvom rade, Office 365 nie je, na rozdiel od riešenia Googlu, bezplatná služba. Výrobca vytvoril systém s mesačnými platbami, pričom zákazníkov rozdelil do troch skupín. Prvou sú malé firmy a profesionáli, ktorí si zaplatia 5,25 € za mesiac na každú osobu. Za túto sumu dostanú samozrejme prístup k webovým kancelárskym aplikáciám, okrem toho aj e-mailovú schránku (25 GB), služby pre synchronizáciu kalendárov, kontaktov a antivírusový/antispamový nástroj Microsoft Forefront Online Protection for Exchange.

Microsoft Office 365

Stredné a veľké firmy dostanú vo svojom balíku aj vylepšené nástroje pre zdieľanie dokumentov a komunikáciu v pracovnom tíme. Na výber budú mať medzi mesačnými (9-25,50 €/užívateľ) a ročnými platbami. Napokon Microsoft predstavil aj riešenie špecializované na použitie univerzitami a vzdelávacími organizáciami. Všetky balíky si môžete vyskúšať počas 30 dní zadarmo. Služba už bola spustená vo viacerých krajinách, Slovensko zatiaľ medzi nimi chýba. Viac o jednotlivých balíkoch, paušáloch a ich výhodách sa dozviete na webe Microsoftu.

Microsoft Office 365

Foto: microsoft.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.