Reklama

Axsotic 3D Spheric Mouse: 3D myš nielen pre grafikov

Dominik Fúsek

Počet predstavených 3D zariadení rastie obrovským, možno až bláznivým tempom. Predovšetkým sa ale jedná o zobrazovacie zariadenia, teda televízory (Zabudnite na Full HD! Samsung predstavil Ultra Definition 3D TV!), 3D digitálne fotorámiky (Nikon NF-300i: fotorámik s Androidom a 2D-3D konverziou?) či zobrazovacie príslušenstvo (Hasbro My3D: podpora 3D už aj na iPhone!). S ostatnými zariadeniami, napríklad ovládačmi pre pohyb v 3D priestore, sa ale akosi zabúda. Teraz však prichádza 3D myš od Axsotic, ktorá sľubuje maximálne pohodlie pri pohybe a ovládaní trojrozmerného priestoru.

Axsotic 3D Spheric Mouse

Axsotic 3D Spheric Mouse nie je ani zďaleka bežná myš. Vlastne s počítačovou myšou, akú väčšina z nás používa, nemá spoločné takmer nič – dokonca ani tvar. Samotný názov „myš“ je teda nepresný, ide skôr o 3D ovládacie zariadenie. Vo svojich rozmeroch 11 x 12 x 10 cm skrýva viacero ovládacích prvkov umiestnených a prispôsobených tak, aby ste všetky mohli používať súčasne a dosiahnuť tak nielen presnejšie a rýchlejšie ovládanie, ale aj väčší komfort. Môžete tak súčasne zoomovať, otáčať pohľad či pohybovať objektom, pričom s klasickou 2D myšou by ste museli každý úkon uskutočniť samostatne.

Axsotic 3D Spheric Mouse

Od zariadení, ako je 3D Speric Mouse, sa vyžaduje aj vysoká presnosť – a tou novinka samozrejme disponuje. Pre rotáciu na troch osiach ponúka rozlíšenie 1 000 dpi, pre navigáciu dokonca 2 700. Zariadenie sa po pripojení do USB 2.0 portu automaticky kalibruje, zatiaľ však spolupracuje len so softvérom Autodesk Maya, Autodesk 3ds Max, Maxon Cinema4D a Maxon BodyPaint . Axsotic 3D Spheric Mouse zatiaľ nie je v predaji, ale na webstránke výrobcu si ju môžete nezáväzne predobjednať. Takisto Axsotic na svojom webe zverejnil aj videá demonštrujúce používanie 3D Spheric Mouse.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.