Reklama

AwoX CamLIGHT - kamera ukrytá v žiarovke

Roman Calík
65 %
Ukryť kameru do žiarovky, ktorú ovládate pomocou smartfónu. To znie, ako dobrý nápad. Pozrite sa, ako sa to podarilo známemu výrobcovi AwoX.

Výhody

  • univerzálna pätica E27
  • možnosť otáčania kamery
  • praktická aplikácia

Nevýhody

  • kvalita videozáznamu
  • slabé LED svetlo
  • pomalé otáčanie

Produkty AwoX v redakcii poznáme veľmi dobre. Dokonca sme vám na výstávách Audio, video a domáce kino v Košiciach či Bratislave ukázali výhody posledných modelov inteligentných žiaroviek AwoX s reproduktormi aj na našom stánku TECHBOX. Najnovší produkt AwoX CamLIGHT dokonca spojil žiarovku s kamerou.

CamLIGHT je obrovská žiarovka s hmotnosťou 689 gramov. Obavy, že mi s ňou spadne celá lampa sa však nepotvrdili, asi som ju dobre uchytil.

Áno, žiarovku s kamerou môžete vďaka univerzálnej pätici E27 využiť v akejkoľvek lampe, obmedzením bude len veľkosť a hmotnosť CamLIGHT. S kamerou komunikujete pomocou Wi-Fi a bezplatnej aplikácie s rovnakým názvom AwoX CamLIGHT dostupnej pre iOS a OS Android. Registrácia je potrebná.

Párovanie kamery je celkom zábava, musíte si v aplikácii vygenerovať QR kód s údajmi pripojenia, ktorý následne kamera zosníma a hlasom vám oznámi, že je „connected“. Keď toto zvládnete do troch pokusov, ako ja, budete spokojní.

Svietiť dokáže CamLIGHT aj bez spárovania s aplikáciou. Mrzí ma však, že výrobca použil pomerne slabú 7W LED (500 lm) žiarovku, navyše bez možnosti zmeny intenzity či farebnosti svetla. Na hlavné osvetlenie obývačky to nebude stačiť, a práve tu by sa kamera v mnohých domácnostiach hodila najviac.

Zdroj | AwoX

Ovládacích prvkov na kamere je minimum. Nájdete tu len jediné tlačidlo pre zapnutie osvetlenia či párovanie. Okrem toho je k dispozícii slot pre microSD pamäťové karty na uloženie videozáznamov. Maximálna kapacita karty je 32 GB. Keďže kamera dokáže vytvárať len 720p HD video, bude vám stačiť.

Zdroj | Awox

Kamera je vďaka elektromotorčekom otočná 360º horizontálnom smere a 90º vo vertikálnom. Otáčanie je možné prostredníctvom aplikácie. Obrovským sklamaním sú však pomalé reakcie kamery.

Otáčanie cez obraz z kamery v aplikácii trvá príliš dlho, ak by ste chceli s kamerou niekoho sledovať, neustále by vám zmizol zo záberu. Lepším riešením by bol samotný 360º objektív, cena by však bola pravdepodobne vyššia.

Kvalita videí je tiež diskutabilná. Od HD záznamu 1280×720 px veľa nečakajte, navyše dátový tok je podpriemerný na úrovni do 800 Kb/s. Digitálny 8-násobný zoom som nepoužíval, detailné zábery by boli už nepoužiteľné.

Skôr by ste za výhodu mali považovať možnosť kedykoľvek nahliadnuť do miestnosti s CamLIGHT. Navyše prístup ku kamere môžete dať viacerým osobám.

 

Kamera má našťastie aj nočný režim a dokonca dokáže nahrať video aj sama vďaka senzoru pohybu. Cez aplikáciu môžete dokonca hovoriť cez reproduktor v kamere, alebo naopak vypočuť si zvuky z kamery vo svojom zariadení.

https://youtu.be/HpFL97_EAxc

Nahrávky z CamLIGHT si môžete uložiť buď priamo do smartfónu s aplikáciou, alebo ich dokonca odoslať e-mailom. Výhodou je štandardný formát .mp4.

Škoda, že kameru neprepojíte s ďalšími AwoX Wi-Fi zariadeniami a musí využívať samostatnú aplikáciu. Jej rozhranie je našťastie intuitívne, pri každodennom používaní oceníte najmä ikony v spodnej časti aplikácie pre rýchly výber funkcií.

AwoX CamLIGHT má najväčšiu výhodu v jednoduchej inštalácii a napájaniu vďaka pätici E27, taktiež poteší ovládanie cez aplikáciu a prístup odkiaľkoľvek. Škoda však slabej kvality videa a pomalého otáčania kamery. Cena 199 € nás však prekvapila, očakávali sme vyššiu, vzhľadom na unikátnosť produktu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.