Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Autom roka sa stal Peugeot 308, vďaka technológiám a bezpečnostným systémom

Autom roka sa stal Peugeot 308, vďaka technológiám a bezpečnostným systémom
Richard Pliešovský
Autom roka sa stal Peugeot 308, vďaka technológiám a bezpečnostným systémom

Nový Peugeot 308 získal titul Auto roka 2022 a porazil tak Kiu Sportage a Škodu Fábia, keď porota motoristických novinárov vyhlásila práve tento model ako víťaznú novinku na našom trhu.

Nová tristoosmička zaujala okrem dizajnu najmä technológiami, ktoré spríjemnia jazdu vodičovi i jeho posádke. Najnovšia generácia systému Peugeot i-Cockpit poteší kompaktným volantom s prístrojovým štítom a 10″ dotykovým displejom s haptickou odozvou. Práve ním si viete ovládať pokročilý infotainment pripomínajúci ovládanie smartfónu. Nechýba podpora bezdrôtových technológií pre zrkadlenie smartfónu vrátane Android Auto a Apple CarPlay. Cez aplikáciu MyPeugeot môžete ovládať klimatizáciu, alebo nabíjanie v hybridnej verzii.

Odborná porota vyzdvihla aj vysokú úroveň bezpečnostných systémov združených do Drive Assist 2.0. Zahŕňa nový adaptívny tempomat s funkciou ŠTART – STOP (v kombinácii s automatickou prevodovkou EAT8) a asistenta udržiavania v jazdnom pruhu.

Pozrite si

Jazdili sme nový technologicky nadupaný Peugeot 308 / 308 SW

Novinka ponúka aj funkciu poloautomatickej zmeny jazdného pruhu, kde systém navrhne bezpečné predbiehanie aj návrat do pôvodného jazdného pruhu, rozpoznávanie odporúčanej rýchlosti. Systém dokáže prispôsobiť rýchlosť povahe a profilu cesty – na základe zakrivenia zákrut, akou optimálnou rýchlosťou tieto zákruty prejsť.

Viete, že…

anketa Auto roka existuje na Slovensku už čiže 26 rokov, od roku 1996? Každý rok odborná porota vyberá sedem finalistov zo všetkých noviniek uvedených na slovenský trh.

Peugeot už piatykrát získal hlavnú cenu, v minulosti to boli modely 607, 307, 308 a 508. Novinka sa u nás predáva od 18 490 eur vo výbave Active Pack s benzínovým motorom 1.2 PureTech s výkonom 110 koní.