Reklama

August Smart Lock vám otvorí dvere bez kľúča či mobilu v ruke

Števo Porubský

August Smart Lock

S inteligentnými vecami okolo nás sa trhá nielen vrece, ale doslova vrecia. Novým počinom je smart zámok dverí, ktorý nepotrebuje eletrickú energiu, nepoužíva Wi-Fi a funguje aj na klasický kľúč. Vtip je v tom, že vo vnútri August Smart Lock je dvojica batérií, ktoré sa starajú o chod celého systému. Ak teda vypadne prúd, zámok August ostane zamknutý. Naopak, ak vám „vypadne prúd“ v smartfóne, stačí vytiahnuť klasický kľúč a ste doma. Ak ho náhodou zabudnete, stačí si požičať telefón od suseda, nainštalovať appku a prihlásiť sa do systému.

August Smart Lock funguje cez Bluetooth 4.0 (BLE) a tak smartfón nemusíte vyťahovať ani z vrecka či kabelky. Stačí, že sa priblížite k dverám a tie sa automaticky odomknú. Cez appku je tiež možné nastaviť rôzne kontá, takže umožníte prístup nielen celej rodine, ale aj priateľom, údržbárovi či komukoľvek inému. Samozrejme len s vašim súhlasom. Zároveň je možné sledovať, kedy kto otvoril dvere cez appku vo vašom smartfóne. Vzdialene je možné meniť nastavenia aj pre prípad, že stratíte mobil. Otázne je len to, ako, keďže výrobca tvrdí, že August nepoužíva Wi-Fi…

August Smart Lock

Druhým otáznikom je funkčnosť na našich, európskych dverách. Keďže je August Smart Lock pomerne veľký a stavaný na tzv. jednocylindrické vložky, na našich klasických dverách fungovať nebude. Tobôž nie na bezpečnostných dverách s viacerými zabezpečovacími systémami. Čo je škoda, pretože cena 249 dolárov nie je vôbec vysoká, keďže bezpečnejšia cylindrická vložka stojí vyše 100 €.

August Smart Lock

 

Foto: Augustgr

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.