Reklama

Augmented Reality v navigáciách Route 66 pre Android

Marek Šimunek

Na tohtoročnom mobilnom veľtrhu MWC 2011 v Barcelone neboli predstavené len nové tablety, smartfóny a mobilné telefóny, ale aj nové mobilné riešenia a aplikácie. Jednou z nich je aj navigácia Route 66 Maps + Navigation, ktorá pre Android smartfóny prináša kvalitné mapové podklady spoločnosti TomTom v spojení s technológiou Augmented Reality.

Route 66 Maps + Navigation Follow Me

Route 66 je navigácia nabitá funkciami, ktorá je určená pre motoristov na celom svete a je výsledkom minuloročnej dohody medzi spoločnosťami Route 66 a TomTom. TomTom dodáva najnovšie mapové podklady pre túto aplikáciu a tak sa okrem 3D náhľadu budov a terénu môžeme tešiť aj na informácie o počasí pre 100 krajín, hlasovú navigáciu v 57 svetových jazykoch, prepojenie s Wikipédiou, informácie o reálnej dopravnej situácii alebo tiež informácie o radaroch. Pre jednoduché ovládanie nájdete v aplikácii Route 66 Maps + Navigation podporu multitouch ovládania pre priblíženie, naklonenie alebo otočenie mapy počas navigácie.

Route 66 Maps + Navigation Follow Me

Route 66 Maps + Navigation je zaujímavá nielen kvalitnými mapami, ale aj funkciou „Follow Me“, ktorá využíva revolučnú technológiu Augmented Reality. Počas navigovania k cieľu tak môžete pred sebou okrem štandardnej mapy vidieť okolitú krajinu, alebo dokonca auto, ktoré nasledujete až do cieľa vašej cesty. Navigácia tak simuluje situáciu keď vám cestu ukazuje známy, ktorého auto nasledujete, až kým nedorazíte do cieľa cesty. Aplikácia Route 66 by sa čoskoro mala objaviť v Android Markete a mala by byť kompatibilná so všetkými Android smartfónmi s verziou operačného systému 2.1 a vyššou. Na vyskúšanie by mala byť dostupná 30-dňová skúšobná verzia. Následne si však budete musieť pre plnohodnotné využívanie všetkých funkcií Route 66 Maps + Navigation zakúpiť 30-dňovú, ročnú alebo doživotnú licenciu, ktorá bude zahŕňať aj bezplatný prístup ku všetkým aktualizáciám mapových podkladov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.