Reklama

Audio príslušenstvo Nokia využíva NFC

Dominik Fúsek

Fínsky výrobca včera okrem nových smartfónov (MeeGo, Nokia N9 a N950 naživo!) predstavil aj nový rad audio príslušenstva. Nokia sa konečne prebudila aj v tomto segmente.

Nokia Play 360°

Technológia NFC, pod ktorou väčšina ľudí rozumie bezkontaktné platby mobilom, má oveľa širšie využitie. Ako pomalý dátový prenos fungujúci len na veľmi krátke vzdialenosti má jednu veľkú výhodu – ťažšie ho možno zneužiť. Vďaka tomu môže byť použitý na rýchle, jednoduché úkony. Čo tak bleskové spárovanie smartfónu s Bluetooth reproduktorom, bez akéhokoľvek otravného hľadania a potvrdzovania? Presne touto funkciou disponuje nový reproduktor Nokia Play 360°. Takmer kockový tvar (110 x 110 x 124 mm) i plný uhol v názve prezrádzajú, že zariadenie nebude hrať len z jedného, ale z reproduktorov dokola po celom tele a vytvárať tak zaujímavý priestorový efekt. Hliníkový drobec však môže odradiť hmotnosťou až 514 gramov. Prenos hudby prebieha cez Bluetooth 2.1 (možné spárovanie cez NFC) alebo 3,5 mm Jack, energiu reproduktor čerpá z 1 020 mAh batérie dobíjanej cez microUSB. Na cestách poteší výdrž 21 hodín i slušný výkon 2,1 W. Dokonca môžete bezdrôtovo spojiť viacero reproduktorov pre kvalitnejší 3D zvuk. Jeden vás vyjde na 150 €, predaj štartuje v treťom štvrťroku.

Nokia BH-111

Výrobca tiež predstavil nový Bluetooth headset BH-111, ktorý bude v piatich farbách predávaný za 39 €. Poslednou novinkou je Bluetooth receiver MD-310, ktorý si tiež rozumie s NFC. Receiver spárujete s akýmkoľvek NFC/Bluetooth zariadením a fyzicky pripojíte k svojej domácej audio sústave. S podporovanými zariadeniami sa dokonca môžete vzdialiť až na 100 metrov. Očakávaná cena je 59 €, dostupnosť v treťom štvrťroku.

Nokia MD-310

Zdroj a foto: Nokia

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.