Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Audi zaraďuje vyšší stupeň k prechodu na elektrifikáciu

Audi zaraďuje vyšší stupeň k prechodu na elektrifikáciu
Zdroj | Audi
Richard Pliešovský
Audi zaraďuje vyšší stupeň k prechodu na elektrifikáciu
Zdroj | Audi
Zdroj | Audi

Audi na berlínskej konferencii o klíme oznámilo, že svoj posledný spaľovací motor bude vyrábať do roku 2033, od roku 2026 bude uvádzať na trh iba nové vozidlá s elektrickým pohonom.

CEO Audi, Markus Duesmann, na konferencii oznámil termín, odkedy bude nemecký koncern uvádzať na trh len elektromobily. Je to pomerne krátka doba, päť rokov. Viac času má trvať, kým prestane s výrobou spaľovacích motorov. Stopka sa spustí najneskôr v roku 2033, v prípade poklesu záujmu zo strany motoristov to však môže byť aj o niečo skôr.

Audi zdôrazňuje, že aj keď sa pripravuje na ukončenie výroby spaľovacích motorov, neprestane investovať „všetko svoje úsilie“ do ich vývoja až po definitívne ukončenie produkcie.

Posledný spaľovací motor Audi bude najlepší, aký sme kedy vyrobili.

Markus Duesmann

Duesmann uviedol, že neverí v úspech zákazov, naopak spolieha sa na úspech inovácií a technológií. Audi predpokladá, že v Číne bude pretrvávať dopyt po vozidlách so spaľovacími motormi aj po roku 2033, preto by sa mohla zachovať ponuka automobilov aj na konvenčný pohon, s ich lokálnou výrobou.

Zdroj | Audi

Audi sa však pozerá dopredu a výrazne rozšíri ponuku plne elektrických modelov. S novými modelmi e-tron GT, RS e-tron GT, Q4 e-tron a Q4 Sportback e-tron uvádza Audi už tento rok na trh viac elektromobilov ako modelov so spaľovacím motorom. Do roku 2025 má značka za cieľ mať vo svojej zostave viac ako 20 elektronických modelov.

Pozrite si

Audi Q4 e-tron – najlacnejší elektromobil so štyrmi kruhmi na kapote

S rozvojom elektromobility úzko súvisí rozširovanie nabíjacej infraštruktúry. Využívanie obnoviteľných zdrojov je rozhodujúce pre zvýšenie elektronickej mobility a jej prijatie spoločnosťou. Audi sa angažuje v oboch oblastiach.

Každopádne, už teraz má Audi niekoľko mimoriadne vydarených modelov, takže už dnes máme predstavu, na čo sa môžeme tešiť.

Zdroj