Reklama

Audi Q7 WFS: extrémny surround s 62 reproduktormi!

Roman Calík

Špecialisti z renomovaných firiem ako Bang&Olufsen, Bose, Fraunhofer Institute a Audi sa zlúčili, aby vytvorili unikátny zvukový systém pre Audi Q7. Tento zvukový koncept spočíva v 62 reproduktoroch namontovaných prakticky všade vo vnútri priestrannej “kvé-sedmičky”.

 Audi Q7

Zostava sa skladá z 5 výškových reproduktorov, 52 stredových reproduktorov zoradených v 360 stupňovej konfigurácii okolo celej kabíny a 5 hlboko-tónových reproduktorov, z toho 4 vo dverách a jeden 12” reproduktor v batožinovom priestore! Výsledkom je takmer dokonalé zvukové pole, bez ohľadu na to, kde vo vozidle sedíte. Tento perfekcionistický koncept Audi bol inšpirovaný kinom Linden Lichtspiele v Nemecku. Používa sa v ňom dych vyrážajúci počet 192 reproduktorov a zakladá sa na myšlienke, že zvuk sa dá znovu verne vytvoriť násobkom malých zvukových zdrojov umiestnených tesne k sebe.

Audi Q7 WFS Concept

Má to však jeden háčik. Kvôli veľkosti zosilňovača v batožinovom priestore vám nezostane žiadny využiteľný priestor a z kufra trčia hrubé káble napojené na tri počítače. Sériovej výroby sa tento koncept nedočká, zostane len a len v dielni Audi a bude slúžiť pre vývoj zvukových systémov v budúcnosti.

 Audi Q7 WFS Concept

Zdroj: www.worldcarfans.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.